Cesta

Česká republika

Lipno

Cesta k lesní rozhledně

Lipno zůstává jednou z nejpopulárnějších a nejatraktivnějších destinací ČR. Sezóna tu vlastně nikdy nekončí. Většina atrakcí a aktivit – tobogán, vodní park nebo stezka v korunách stromů – se tu provozuje po celý rok.

Všechny příležitosti k rekreaci na Lipně jsou otevřené rodinám s dětmi, aktivním seniorům a osobám se zdravotním postižením. Všechny uvedené skupiny návštěvníků si mohou na Lipně užít klidnou a příjemnou dovolenou – ať už přijíždí za aktivním pohybem nebo odpočinkem. 

Rodiny, senioři a osoby se zdravotním postižením mohou rekreační oblast Lipno využívat po celý rok. Řada aktivit je na Lipně zpřístupněna pro osoby se zdravotním postižením. Mohou zde například využít tandemová nebo ruční kola, která zdravotně postiženým umožňují, aby si vychutnali cyklistické trasy vedoucí krásnou krajinou Šumavy. Nebudou ochuzeni ani o projížďku na elektrickém člunu. Ve vodním parku Aquaworld je zase k dispozici speciální výtah.


Čtěte dále...

Slovácko

Slovácko

Malebné Slovácko se rozkládá na jihovýchodě České republiky na hranicích se Slovenskem a Rakouskem. Díky své zeměpisné poloze a působivému historickému dědictví je tento kraj skutečně výjimečnou destinací. K jedinečné atmosféře Slovácka přispívá mírné klima, hory, husté lesy a řeky. V každodenním životě místních obyvatel se odráží bohaté kulturní dědictví a tradice. Pečují například o stará stavení s nabílenými zdmi a pestrobarevnými květinovými ornamenty kolem oken. Můžete tu ochutnat řadu specialit připravovaných podle tradičních receptů předávaných z generace na generaci. Slovácko – to je kombinace kulturních, historických a přírodních zajímavostí a záruka toho, že pobyt v tomto kraji bude pro každého návštěvníka silným zážitkem.

Internetové stránky rekreační oblasti Slovácko

Bystřicko

Bystřicko

Bystřicko najdete v severovýchodním cípu Českomoravské vrchoviny, která je známá díky půvabům místní drsné krajiny, ale i velkým množstvím rybníků, řek, potoků a přehrad. Tento region Vysočiny spadá do povodí řeky Svratky, která nabízí nekonečné možnosti vyžití při vodních sportech, například při veslování, kanoistice či vodním slalomu. Mezi pozoruhodnosti regionu patří přehrada Vír, jež má třetí nejvyšší hráz v České republice dosahující ohromujících 76,5 m.

www.info.bystricenp.cz

České Švýcarsko

České Švýcarsko leží na severu České republiky. V roce 2009 mu byl za jeho chráněné oblasti udělen titul Evropské turistické destinace nejvyšší kvality Úchvatná krajina tohoto přírodního parku inspirovala již řadu umělců – například Kafku, Dvořáka či Caspara Davida Friedricha. Najdete tu skalní útvary neuvěřitelných tvarů a ostře řezaná údolí vás dovedou ke zříceninám starých hradů. Park, který byl kromě jiného nominován v kategorii „Nových 7 divů“, by si návštěvníci střední Evropy rozhodně neměli nechat ujít.

www.ceskesvycarsko.cz

Poslední aktualizace: 13/01/2014 | Začátek stránky