Cesta

Bystřicko (Česká republika)

Bystřicko

Lake in the Bystřicko regionBystřicko je součástí kraje Vysočina a sestává z 34 měst a vesnic s 20 163 obyvateli. Nachází se v severovýchodním cípu Českomoravské vrchoviny a je proslulé svou výjimečnou drsnou krásou, množstvím řek, potoků a nádrží a jedinečnou faunou a flórou.

Oblast náleží do povodí Černého moře a celý region je odvodňován řekou Svratkou a jejími přítoky. Když budete tyto řeky prozkoumávat pěšky nebo na lodi, naleznete množství zachovalých zřícenin hradů. Dominantním vodním prvkem regionu Bystřicko je přehrada Vír, která má třetí nejvyšší hráz v České republice – dosahuje závratných 76,5 m.

Jedinečnost regionu Bystřicko

Czech Moravian Highlands

Jedná se o skvělý cíl na nezapomenutelnou dovolenou, obzvláště pro ty, kteří by rádi zkombinovali klidné řeky s něčím trochu aktivnějším. Veslování, plavání, rybaření a další s vodou spojené aktivity se postarají o dobrou náladu a o příjemné zážitky z dovolené. Mikroregion Bystřicko je díky své poloze v přírodním parku Svratecká hornatina s bohatým přírodním dědictvím skutečně jedinečný.

Než odjedete, nezapomeňte...

  • Navštívit skvost historické architektury v našem regionu – pohádkový goticko-renesanční hrad Pernštejn
  • Objevit tajemství země praturů
  • Navštívit tradiční „Slévačské sympozium“ zaměřené na tradiční řemesla
  • Vyzkoušet lezení po ledu ve Víru, který nabízí největší umělou ledovou stěnu v České republice
Poslední aktualizace: 01/07/2011 | Začátek stránky