Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Radiosakaru un telekomunikāciju termināla iekārtas

Viens lādētājs visiem - Stāsts

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Saskaņā ar aplēsēm 27 ES dalībvalstīs lietošanā ir 500 miljoni mobilo tālruņu, un to skaits ik dienu palielinās, jo tirgū ir pieejams satriecoši liels daudzums dažādu ražojumu un modeļu.

Lādētāji, ko mēs lietojam savu tālruņu uzlādēšanai, bieži vien atkarībā no ražotāja un modeļa atšķiras, un šobrīd tirgū ir 30 dažādu veidu lādētāji.

Cik gan daudzas reizes mēs esam aizmirsuši paņemt līdzi tālruņa lādētāju, atklājuši, ka tālruņa akumulators drīz izlādēsies, un lūguši draugam vai kolēģim, kuram ir tāds pats tālrunis, vai viņš nevarētu aizdot savu tālruņa lādētāju? Šādas situācijas ne tikai sagādā neērtības - problēma ir arī tā, ka tik daudzu dažādu veidu lādētāji ir neticami liels slogs videi.

Ikreiz, kad mēs nomainām tālruni, jaunā tālruņa komplektā parasti ir iekļauts jauns lādētājs, kā rezultātā vecie lādētāji tiek izmesti, tādējādi radot milzīgu daudzumu nevajadzīgu atkritumu. Gandrīz ikkatrā mājā ir vesela kolekcija veco lādētāju, kas šobrīd katru gadu ES rada vairāk nekā 51 000 tonnas elektronikas atkritumu.

Redzot, ka tā ir nopietna problēma, kas atstāj ietekmi gan uz patērētājiem, gan vidi, ES Komisija 2009. gada martā izteica mobilo tālruņu ražotājiem ultimātu brīvprātīgi pieņemt kopējos standartus attiecībā uz tālruņu lādētājiem vai arī uz tiem tiks attiecinātas ES likumdošanas prasības, kas būs obligāti jāievēro.

2009. gada jūnijā Eiropas lielākie mobilo tālruņu ražotāji vienojās pārdot ES teritorijā universālu lādētāju datu iespējotajiem tālruņiem. Vienošanās memorands (VM), ko šobrīd ir parakstījuši 14 ražotāji pdf - 6 KB [6 KB] English (en) , apliecina, ka ražotāji apņemas, izmantojot Micro-USB savienotāju, nodrošināt lādētāju savietojamību ar mobilajiem tālruņiem.

2011. gada pirmajos mēnešos Eiropas patērētāji varēs iegādāties standarta mobilā tālruņa lādētāju, kas būs piemērots visiem visās 27 ES dalībvalstīs pārdotajiem datu iespējotajiem tālruņiem, tostarp viedtālruņiem.

Tāpēc, ja būs aizmirsts tālruņa lādētājs, mēs drīz vien varēsim uzlādēt mobilos tālruņus ar jauno kopējo lādētāju. Turklāt, tā kā lādētāji tiks pārdoti atsevišķi, mums vairs kopā ar jaunu mobilo tālruni nebūs jāpērk jauns lādētājs.

Un, tā kā lādētāju skaits samazināsies, tie radīs mazāku ietekmi uz vidi. Nevajadzīgi pārdoto lādētāju skaita samazināšana turpmākajos gados būtiski samazinās elektroniskos atkritumus.

Labas ziņas patērētājiem un videi!

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu