Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Radijo ir telekomunikacijų terminalai

Vienas įkroviklis viskam - Pasakojimas

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Apytiksliais skaičiavimais, 27 ES valstybėse narėse naudojama apie 500 milijonai mobiliųjų telefonų. Šis skaičius kasdien vis didėja, be to, norint įsigyti naują telefoną, galima rinktis iš tiesiog pribloškiančio kiekio prekių ženklų bei modelių.

Įkrovikliai, kuriuos mes naudojame savo telefonams, labai priklauso nuo gamintojo ir modelio, o šiuo metu rinkoje egzistuoja 30 skirtingų įkroviklių tipų.

Kiek kartų buvome pamiršę savo įkroviklius, kiek kartų pamatę, kad telefono baterija senka, ir draugo ar kolegos, turinčio tokį patį telefoną, prašėme paskolinti įkroviklį? Problemų kelia ne tik tai, kad tokia gausi skirtingų tipų įkroviklių įvairovė kelia nepatogumų, – tai taip pat žalinga aplinkai.

Bėda ta, kad kiekvieną kartą, kai keičiame savo telefoną, paprastai gauname ir naują įkroviklį, o dėl to susidaro ypač daug nereikalingų įkroviklių atliekų. Beveik kiekvienas namų ūkis turi senų įkroviklių kolekciją, o iš jų šiuo metu ES per metus susidaro 51 000 tonų elektronikos atliekų.

ES Komisija, matydama, kad tai rimta problema, turinti pasekmių ir vartotojams, ir aplinkai, 2009 m. kovo mėn. mobiliųjų telefonų pramonei iškėlė ultimatumą – arba įkrovikliams turi būti savanoriškai pritaikyti universalūs standartai, arba jiems bus pradėti taikyti privalomojo pobūdžio ES teisės aktai.

2009 m. birželio mėn. didieji Europos mobiliųjų telefonų gamintojai sutiko Europos Sąjungoje duomenų perdavimą palaikantiems mobiliesiems telefonams taikyti universaliuosius įkroviklius. Susitarimo memorandumas, kurį iki šiol yra pasirašę 14 gamintojų pdf - 6 KB [6 KB] English (en) , pramonės atstovus įpareigoja pateikti rinkai suderinamus įkroviklius mažosios USB jungties pagrindu.

Pirmaisiais 2011 m. mėnesiais Europos vartotojai jau galės įsigyti standartinių įkroviklių visiems duomenų perdavimą palaikantiems telefonams – tarp jų ir išmaniesiems, – parduodamiems visose 27 ES valstybėse narėse.

Tai jei pamirštume įkroviklį, netrukus savo mobiliuosius telefonus įkrauti taip pat galėsime naudodami naująjį universalųjį įkroviklį. Be to, kai įkrovikliai bus parduodami atskirai, mums nereiks pirkti naujo įkroviklio kartu su kiekvienu nauju mobiliuoju telefonu.

Be to, kadangi įkroviklių skaičius sumažės, gamta taip pat sulauks teigiamų pokyčių. Sumažinus be reikalo parduodamų įkroviklių skaičių, ateityje kartu stipriai sumažės elektroninių atliekų.

Gera naujiena vartotojams ir aplinkai.

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį