Naršymo kelias

Radijo ir telekomunikacijų terminalai

Vienas įkroviklis viskam - Pasidomėkite techninėmis smulkmenomis

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Techninis universaliojo įkroviklio sprendimas grindžiamas mažosios USB jungties technologija

Susitarimo memorandumo objektas – duomenų perdavimą palaikantys mobilieji telefonai. Tai telefonai, kuriuos galima prijungti prie kompiuterio ir vėliau keistis paveikslėliais, duomenimis, muzika ir pan.

Susitarimo memorandumą pasirašiusios bendrovės nustatė technines specifikacijas, skirtas suvienodinti susitarimo memorandumo II priede Englishnurodytų telefonų įkrovos talpą. Šiomis specifikacijomis remiasi Europos standartų organizacijos, siekdamos užtikrinti universaliojo įkroviklio suderinamumą ir saugų jo veikimą.

Europos telekomunikacijų standartų instituto (angl. European Telecommunications Standards Institute, ETSIEnglish) nustatytas standartas yra skirtas užtikrinti saugumą ir reguliuoti elektromagnetinę spinduliuotę, taip pat užtikrinti, kad universalieji įkrovikliai būtų pakankamai atsparūs išoriniams trukdžiams. Europos elektrotechnikos standartizacijos komiteto (angl. European Committee for Electrotechnical Standardization, CENEnglish- CENELECEnglishnustatytas standartas skirtas užtikrinti sąveiką, t. y., kad universalusis įkroviklis tiktų skirtingų prekių ženklų duomenų perdavimą palaikantiems mobiliesiems telefonams. Gali būti, kad Tarptautinė elektrotechnikos komisija (angl. The International Electrotechnical Commission, IECEnglish) netrukus patvirtins CENELEC universaliųjų išorinių maitinimo šaltinių (IMŠ) sąveikos specifikacijų standartą kaip tarptautinį standartą.

Norint pateikti rinkai šį naujos kartos įkroviklį, būtina šį naująjį Europos standartą parengti ir paskelbti (EN 301489-34English- EN 62684English ). Tik po šio pirmojo žingsnio pramonė galės gaminti naujos kartos universaliuosius įkroviklius.

Manoma, kad gamintojai naująjį įkroviklį su mažosios USB jungties technologija galės pradėti teikti rinkai 2011 m. pradžioje, tačiau nereikia tikėtis, kad jį bus galima įsigyti visose parduotuvėse iš karto po to, kai tik bus paskelbti persvarstyti Europos standartai. Mat pramonė turi prisiderinti, kad jos įkrovikliai atitiktų naujus standartais įtvirtintus reikalavimus.

Reikia atkreipti dėmesį, kad tik įkrovikliai, kurie atitiks pirmiau nurodytus Europos standartus, laikytini universaliaisiais įkrovikliais, užtikrinančiais visų duomenų perdavimą palaikančių mobiliųjų telefonų saugų funkcionavimą.

Norėdami sužinoti, ar dabartinį jūsų mobilųjį telefoną su mažąja USB jungtimi bus galima įkrauti naujuoju universaliuoju įkrovikliu, prašom kreiptis į jo gamintoją.

3 types of USB plugs

Different types of USB plugs: left Micro-USB, middle Mini-USB, right Standard.
(© Popova Olga)

 

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį