Veebisait on arhiveeritud (02/02/2015)
02/02/2015

Navigatsioonitee

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Raadio- ja telekommunikatsioonivõrgu lõppseadmed

Üks laadija kõigi jaoks - Tehniline teave

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Ühtlustatud laadimislahendus põhineb mikro-USB-ühenduspesal

Vastastikuse mõistmise memorandum (MoU) käsitleb andmesidetoega mobiiltelefone, s.t telefone, mida on võimalik arvutiga ühendada, et laadida pilte, faile, muusikat jms.

Memorandumile allakirjutanud ettevõtted määrasid MoU lisas II Englishkindlaks mobiiltelefonide laadimisühenduse tehnilised andmed. Euroopa standardiorganisatsioonid tagavad nende andmete põhjal universaallaadija ühilduvuse ja ohutu talitluse.

Euroopa Telekommunikatsiooni Standardiinstituut (ETSIEnglish) hindab ohutusriske ja elektromagnetilist emissiooni ning tagab, et universaallaadijad on teiste seadmete põhjustatud raadiosageduslike häirete eest piisavalt kaitstud. Euroopa Elektrotehnika Standardikomitee (CENEnglish- CENELECEnglish) arendatud standard käsitleb vastastikust ühildatavust, s.t universaallaadija ühilduvust eri tootjate andmesidetoega mobiiltelefonidega. Rahvusvaheline Elektrotehnikakomisjon (IECEnglish) võib võtta varsti kasutusele CENELEC-i standardi universaalse välistoiteallika (EPS-i) vastastikuse ühildatavuse spetsifikatsioonid oma vastavas rahvusvahelises standardis.

Et uue põlvkonna laadija jõuaks turule, tuleb uued Euroopa standardid teha kättesaadavaks ja avaldada (EN 301489-34English- EN 62684English ). Ainult pärast seda esimest sammu saab tööstus alustada uue põlvkonna universaallaadijate tootmist.

Oodatakse, et tootjad lansseerivad uued mikro-USB-ühenduspesa kasutavad laadijad 2011. aasta alguses, kuid tõenäoliselt ei jõua need poodidesse enne Euroopa parandatud standardite avaldamist. Nimelt peab tööstus kohandama oma laadijad vastavaks standardi uutele nõuetele.

Juhime tähelepanu sellele, et ainult laadija, mis vastab eelmainitud uutele Euroopa standarditele, on universaallaadija, mille puhul on tagatud ohutu talitlus kõigi uute andmesidetoega mobiiltelefonide korral.

Palun küsige tootjalt, kas tema olemasolevad mikro-USB-ühenduspesaga mobiiltelefonid toetavad uut universaallaadijat.

3 types of USB plugs

Different types of USB plugs: left Micro-USB, middle Mini-USB, right Standard.
(© Popova Olga)

 

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg