Cesta

Radiokomunikační a telekomunikační koncová zařízení

Jedna nabíječka pro všechny typy mobilních telefonů - Využívejte techniku

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Řešení v podobě společné nabíječky je založeno na technologii Micro-USB konektoru

Memorandum o porozumění (MoU) zahrnuje mobilní telefony s možností přenosu dat, tj. telefony, které mohou být zapojeny do počítače za účelem stahování či nahrávání obrázků, souborů, hudby apod.

Smluvní strany memoranda definovaly technické požadavky pro sjednocenou nabíjecí kapacitu pro mobilní telefony v příloze II memoranda English. Tyto požadavky slouží jako podklady pro práci evropských organizací pro normalizaci, které si kladou za cíl zajistit kompatibilitu a bezpečný provoz společné nabíječky.

Norma stanovená Evropským ústavem pro telekomunikační normy (ETSIEnglish) se týká elektromagnetických emisí a požadavků na bezpečnost a dále zajišťuje, aby společné nabíječky byly dostatečně imunní vůči vnějším zásahům. Norma o interoperabilitě stanovená Evropským výborem pro normalizaci v elektrotechnice (CENEnglish- CENELECEnglish) se týká interoperability. V praxi jde například o to, aby společná nabíječka byla kompatibilní s mobilními telefony s možností přenosu dat různých značek. Předpisy pro společné vnější napájení (EPS) stanovené v rámci normy o interoperabilitě CENELEC budou možná brzy přijaty jako mezinárodní norma Mezinárodní elektrotechnickou komisí (IECEnglish).

Má-li být tato nová generace nabíječek uvedena na trh, je nezbytné, aby byly nové evropské normy zpřístupněny a zveřejněny (EN 301489-34English- EN 62684English ). Pouze poté, co učiníme tento první krok, bude průmysl schopen vyrábět novou generaci společných nabíječek.

Očekává se, že výrobci budou schopni nové Micro-USB nabíječky uvést na trh na začátku roku 2011, ale neočekává se, že budou k dispozici v obchodech již v době zveřejnění revidovaných evropských norem, neboť průmyslové odvětví musí přizpůsobit nabíječky tak, aby splňovaly nové požadavky stanovené v těchto normách.

Je třeba zdůraznit, že za společnou nabíječku lze považovat pouze tu, která splňuje výše zmíněné evropské normy a která zajišťuje bezpečný provoz všech druhů nových mobilních telefonů s možností přenosu dat.

Kontaktujte jednotlivé výrobce, zda stávající mobilní telefony s Micro-USB konektorem budou podporovat nabíjení pomocí nové společné nabíječky.

3 types of USB plugs

Different types of USB plugs: left Micro-USB, middle Mini-USB, right Standard.
(© Popova Olga)

 

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům

Zobrazit stránku s normální velikostí písmaZvětšit písmo o 200 %Vytisknout stránku