Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Radiosakaru un telekomunikāciju termināla iekārtas

Viens lādētājs visiem - Lieliskā ES!

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Dzīves atvieglošana ES pilsoņiem

Mobilajiem tālruņiem nav ne vainas līdz brīdim, kad izlādējas akumulators un nav līdzi tālruņa lādētāja. Tad vairs nav nekā. Nekādu zvanu. Nekādu īsziņu. Nekādas piekļuves datiem un tālruņu katalogam. Tikai izmisīgi centieni atrast ar savu tālruni savietojamu lādētāju.

Bet šī problēma drīz vien būs pagātne.

Eiropas Komisija ir pārliecinājusi mobilo tālruņu ražotājus atteikties no izšķērdīgas un neefektīvas dažādu lādētāju ražošanas dažādiem tālruņiem. Četrpadsmit vadošie tālruņu ražotāji ir vienojušies par saskaņotu sistēmu , kādā ES tiks pārdoti datu iespējotie tālruņi. Šīs vienošanās rezultāts uz papīra ir jauni tehniskie standarti, rezultāts veikalos un ES pilsoņu kabatās un rokassomās – iespēja visus šos tālruņus uzlādēt ar vienkāršu Micro-USB spraudni.

Rezultāts attiecībā uz vidi ir mazāks daudzums elektrisko atkritumu, jo šobrīd saskaņā ar aplēsēm ik gadu tiek pārdoti apmēram 51 000 tonnas nevienam nevajadzīgu lādētāju.

ES rīcība ir izkristalizējusi ražotāju domāšanu un paātrinājusi procesu, kas bez ES iejaukšanās uzņēmumiem, iespējams, būtu paņēmis vēl daudzus gadus. Turklāt ES to ir sasniegusi bez sarežģītas jaunas likumdošanas.

Tas labi parāda vienu no veidiem, kā ES var palīdzēt saviem pilsoņiem – ne tikai izstrādājot un pieņemot likumus, bet arī iniciējot saprātīgu Eiropas līmeņa pieeju, no kuras ieguvējs ir visi un ikviens.

Un šeit sava vieta ir arī sensācijai. Cik ērti gan būtu, ja visas mūsu mājās esošās elektroniskās iekārtas varētu uzlādēt ar vienu lādētāju?! Komisija domā, ka, ņemot vērā to, ka mobilo tālruņu tirgus ir lielākais patēriņa elektropreču tirgus, ar jauno lādētāju pakāpeniski varēs uzlādēt aizvien vairāk ierīču, kurām ir līdzīga akumulatora jauda, piem., kameras un mūzikas atskaņotājus.

Savietojamība ar kopējo lādētāju, aizsargājot vidi un samazinot elektrisko ierīču iegādes izmaksas, ļaus aizvien vairāk atvieglot Eiropas pilsoņu dzīvi. Komisija cieši uzraudzīs šo konverģences procesu un darīs visu, lai pilsoņi būtu ieguvēji no tā.

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu