Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Radijo ir telekomunikacijų terminalai

Vienas įkroviklis viskam - ES – tiesiog puiku!

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Padaryti ES gyventojų gyvenimą paprastesnį

Mobilieji telefonai yra puikus dalykas – kol išsikrovus baterijai išaiškėja, kad su savimi neturite įkroviklio. O tada – jokių skambučių. Jokių žinučių. Jokios prieigos prie duomenų ar kontaktinės informacijos. Tada pradedate desperatiškai ieškoti tinkamo įkroviklio.

Tačiau greitai ši problema bus pamiršta.

Europos Komisijai pavyko įtikinti mobiliųjų telefonų gamintojus atsisakyti bereikalingos ir neveiksmingos skirtingų įkroviklių gamybos skirtingiems telefonams. Keturiolika pagrindinių telefonų gamintojų sutiko Europos Sąjungoje parduodamiems duomenų perdavimą palaikantiems mobiliesiems telefonams taikyti vieną bendrą sistemą. Rezultatas popieriuje – nauji techniniai standartai. Tokio sprendimo padariniai parduotuvėse bei ES piliečių kišenėse ir rankinėse – visus šiuos telefonus bus galima pakrauti įkrovikliu su paprasta mažąja USB jungtimi.

Pasekmės aplinkai – mažiau elektroninės įrangos atliekų, mat apytiksliais skaičiavimais nereikalingų įkroviklių dabar susidaro apie 51 000 tonų per metus.

ES veiksmais buvo paskatinta pramonė bei procesai, kuriems įgyvendinti, įmonėms veikiant vienoms, būtų prireikę ilgų metų. Be to, ES tai pasiekė be sudėtingų naujų teisės aktų.

Iš tikrųjų tai puikus pavyzdys, kaip ES gali padėti savo piliečiams – ne tik per teisės aktus, bet ir inicijuodama protingus Europos lygio sprendimus, teikiančius naudos visiems.

Ir taip pat yra galimas nuostabos faktorius. Argi nebūtų šaunu naudoti tik vieną įkroviklį visiems elektroniniams įtaisams namuose?! Komisija mano, kad atsižvelgiant į tai, jog mobiliųjų telefonų rinka yra didžiausia elektroninių vartojimo prekių rinka, prietaisams, turintiems panašią baterijos talpą, tarkim, fotoaparatams ir grotuvams, įkrauti palaipsniui bus imami naudoti naujieji įkrovikliai.

Su universaliuoju įkrovikliu suderinami prietaisai toliau padės palengvinti Europos piliečių gyvenimą, saugant aplinką ir sumažinant elektronikos prietaisų įsigijimo kainas. Komisija šį procesą įdėmiai stebės ir imsis veiksmų piliečių naudai.

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį