Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Radiosakaru un telekomunikāciju termināla iekārtas

Viens lādētājs visiem - Esi zaļš!

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Nesavietojami mobilā tālruņa lādētāji – nevajadzīgi resursu atkritumi

Ik gadu ES tiek pārdoti vairāk nekā 185 miljoni mobilo tālruņu, un vairāk nekā 50 procenti no tiem tiek pirkti vecā mobilā tālruņa vietā. Tā kā jauno tālruņu tirdzniecības komplektācijā ietilpst jauni lādētāji vai arī jaunie tālruņi nav savietojami ar vecajiem lādētājiem, saskaņā ar aplēsēm katru gadu pie cilvēkiem nonāk 50 000 tonnas nevajadzīgu lādētāju. Citi aprēķini rāda, ka eiropiešu mājās skapīšos un atvilktnēs glabājas vairāk miljards lādētāju, kas tā arī nekad netiek lietoti.

Tiek prognozēts, ka lādētāju saskaņošana sniegs ievērojamus ieguvumus videi. Samazināsies nevajadzīgi pārdoto lādētāju skaits un līdz ar to arī to radītie elektroniskie atkritumi. Tiek arī sagaidīts, ka kopējais lādētājs uzlabos energoefektivitāti, jo tas būs atbilstošs jaunākajiem Eiropas saskaņotajiem standartiem un tādējādi samazinās enerģijas patēriņu.

Kas notiks ar vecajiem lādētājiem?

No 2003. gada februāra ir spēkā Direktīva par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem (EEIAEnglish), kas veicina elektronisko iekārtu savākšanu un otrreizējo pārstrādi (Direktīva 2002/96/EK). Tā nosaka atkritumu savākšanas sistēmu radīšanu, kas patērētājiem ļauj bez maksas nodot atpakaļ elektroniskos atkritumus, taču tikai trešā daļa elektrisko un elektronisko atkritumu Eiropas Savienībā tiek apstrādāta pienācīgā veidā.

Tāpēc 2008. gada decembrī Eiropas Komisija izteica priekšlikumu pārskatīt elektrisko un elektronisko atkritumu direktīvu; Komisijas priekšlikums ir panākt, lai elektrisko un elektronisko iekārtu atkārtotas izmantošanas un otrreizējas pārstrādes līmeni palielinātu līdz 65% no vidējā ierīces svara.

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu