Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Radijo ir telekomunikacijų terminalai

Vienas įkroviklis viskam - Būk ekologiškas

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Nesuderinami mobiliųjų telefonų įkrovikliai – nereikalingos atliekos

Kasmet ES parduodama per 185 milijonai mobiliųjų telefonų, iš kurių 50 proc. yra skirti pakeisti anksčiau turėtiems telefonams. Apytikriais vertinimais, dėl to, kad išleidžiami nauji telefonai su naujais įkrovikliais, kiekvienais metais susidaro per 50 000 tonų nereikalingų įkroviklių. Kitais vertinimais, daugiau nei vienas milijardas nenaudojamų įkroviklių dūla Europos gyventojų spintose ir stalčiuose.

Tikimasi, kad suvienodinus įkroviklius palankūs padariniai gamtai bus labai dideli. Be reikalo parduodamų įkroviklių skaičiaus sumažėjimas leis kartu sumažinti su tuo susijusių elektronikos atliekų kiekį. Tikimasi, kad universalieji įkrovikliai, sukurti pagal naujausius suderintus Europos standartus, bus taupesni, o tai leis sumažinti energijos sąnaudas.

Ką reiks daryti su visais senaisiais įkrovikliais?

Elektros ir elektroninės įrangos atliekų direktyva (WEEEEnglish), kuria skatinamas elektroninės įrangos atliekų rinkimas ir perdirbimas (Direktyva 2002/96/EB), galioja nuo 2003 m. vasario mėn. Ji yra teisinis pagrindas kurti tokias surinkimo sistemas, kai vartotojai gali sugrąžinti nereikalingas elektronikos atliekas nemokamai. Vis dėlto tik trečdalis elektros ir elektroninės įrangos atliekų Europos Sąjungoje tvarkoma tinkamai.

Todėl 2008 m. gruodžio mėn. Europos Komisija pasiūlė persvarstyti elektros ir elektroninės įrangos atliekų direktyvą. Komisija siūlo siekti, kad būtų surenkama 65 proc. elektros ir elektroninės įrangos atliekų.

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį