Veebisait on arhiveeritud (02/02/2015)
02/02/2015

Navigatsioonitee

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Raadio- ja telekommunikatsioonivõrgu lõppseadmed

Üks laadija kõigi jaoks - Roheline mõtteviis

One charger for all logo © European Union 2008-2011

Mitteühilduvad mobiiltelefonide laadijad: asjatu ressursside raiskamine

Igal aastal müüakse EL-is rohkem kui 185 miljonit telefoni. Vähemalt pooltel juhtudest on tegemist vana telefoni väljavahetamisega. Kuna telefonidega on tihti kaasas uued laadijad või ei ühildu need vanade laadijatega, tekib igal aastal vanadest laadijatest umbes 50 000 tonni jäätmeid. Lisaks on eurooplaste kappides ja sahtlites peidus hinnanguliselt miljard vana laadijat, mida enam ei kasutata.

Laadijate ühtlustamise positiivne mõju keskkonnale on suur. Asjatult müüdud laadijate arvu vähenemine kahandab seotud elektroonikajäätmete hulka. Universaallaadija on ka suurema energiatõhususega, vastab uusimatele Euroopa ühtlustatud standarditele ning vähendab seega energiatarbimist.

Mis juhtub kõigi vanade laadijatega?

Elektroonikaromude (WEEEEnglish), direktiiv, mis lihtsustab elektroonikaseadmete kogumist ja ümbertöötamist (direktiiv 2002/96/EÜ), on olnud jõus alates 2003. aasta veebruarist. See sätestab erinevad kogumisskeemid, mis võimaldavad tarbijatel oma elektroonikajäätmetest tasuta vabaneda. Siiski jõuab korrektse jäätmekäitluseni Euroopa Liidu elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmetest vaid kolmandik.

Seetõttu tegi Euroopa Komisjon 2008. aasta detsembris elektri- ja elektroonikaseadmete direktiivi parandusettepaneku. Komisjon soovib, et korrektse jäätmekäitluseni jõuaks elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmetest kokku keskmiselt 65%.

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg