Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Ādas miecēšanas rūpniecība

Ādas miecēšana ir izejmateriālu apstrāde, proti, ātri pūstošas jēlādas vai neapstrādātas ādas pārvēršana ādā - stabilā materiālā, kuru pēc galīgās apstrādes var izmantot plaša spektra patēriņa preču ražošanā.

Ādas miecēšanas rūpniecībā izmanto jēlādas un neapstrādātas ādas - gaļas un piena pārstrādes rūpniecības blakusproduktus, kas citādi tiktu izmesti un nonāktu atkritumu izgāztuvēs un vai tiktu sadedzināti. Āda ir miecēšanas rūpniecības pamatprodukts. Āda ir rūpnieciskais starpprodukts, kuru izmanto patēriņa preču rūpniecības nozarēs. ES miecētavu produkcijas svarīgākie noieta tirgi ir apavu, apģērba, ādas izstrādājumu rūpniecība un mašīnbūve.

Jēlādas un neapstrādātas ādas apstrādē rodas blakusprodukti, kas tiek izmantoti vairākās rūpniecības nozarēs, piemēram, mājdzīvnieku un dzīvnieku barības ražošanā, ķīmisku vielu ražošanā ar augstu tīrības pakāpi, ieskaitot fotopreces un kosmētiku, kā arī augsnes mitruma regulēšanai un mēslojumam.

  1. gadā ādas miecēšanas nozare aptvēra ap 3 700 uzņēmumu ar 10,6 miljardu apgrozījumu. Šajos uzņēmumos 27 ES valstīs tika nodarbināti ap 52 000 cilvēku. Miecētavas Eiropas Savienībā visbiežāk ir ģimenes uzņēmumi un mazie vai vidējie uzņēmumi. Pastāv stipra reģionālā koncentrācija, un rūpniecībai bieži vien ir būtiska loma vietējā ekonomikā, jo tā nodrošina turību un darbavietas.

Vispārējās konkurētspējas nodrošināšanas kontekstā īpaša uzmanība tiek veltīta Eiuropas miecēšanas rūpniecības iespējām un riska faktoriem paplašinātā Eiropas Savienībā. Notiek jauno dalībvalstu ādas un miecēšanas rūpniecības uzņēmumu integrācija, kas turpmāk izraisīs strukturālas piemērošanās procesus vairāku iemeslu dēļ, arī tāpēc, ka ar laiku mazināsies viena no jauno dalībvalstu priekšrocībām - zemas darbaspēka izmaksas.

Ādas miecēšanas rūpniecība ir globāla, un ES miecēsanas uzņēmumi ir lielā mērā atkarīgi no pieejas izejmateriāliem un eksporta tirgiem. Kaut arī visā visumā ES loma pasaules tirgos samazinās līdz ar ādas apstrādes rūpniecības attīstību citos pasaules reģionos, piemēram, Āzijā, Ziemeļamerika un Dienvidamerikā, tomēr ES miecēšanas rūpniecība joprojām ir pasaulē lielākā ādas piegādātāja starptautiskajā tirgū.

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu