Veebisait on arhiveeritud (02/02/2015)
02/02/2015

Navigatsioonitee

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Nahaparkimistööstus

Nahaparkimine hõlmab toormaterjali töötlemist, s.t toornaha kui laguneva materjali muutmist stabiilseks materjaliks, töödeldud nahaks, ning selle viimistlemist kasutamiseks mitmesuguste tarbekaupade valmistamisel.

Nahaparkimistööstuses kasutatakse liha- ja piimatööstuse kõrvalsaadust toornahka, mis vastasel juhul tuleks kõrvaldada mõnel muul viisil, näiteks viia prügilasse või põletada. Töödeldud nahk on parkimistööstuse peamine väljund. See on tööstuslik vahesaadus, mida kasutatakse tarbekaupade tootmisahela järgmistes sektorites. ELi nahaparkalite toodete olulisimad kasutusvaldkonnad on jalatsi-, rõiva-, mööbli-, auto- ja nahkgalanteriitööstused.

Toornahkade töötlemisel tekib ka teisi kõrvalsaadusi, mida kasutatakse mitmetes tööstussektorites, nt lemmiklooma- ja loomasööda tootmisel, peenkemikaalide tootmisel, sealhulgas fotograafias ja kosmeetikatööstuses, ning mullaomaduste parandamisel ja väetiste tootmisel.

  1. ettevõtted. Piirkondlik kontsentratsioon on tugev ning tööstusharu on sageli kohalikus majanduselus juhtival kohal, olles peamine majandusliku heaolu ja tööhõive looja.

Üleilmset konkurentsivõimet silmas pidades pööratakse erilist tähelepanu Euroopa nahaparkimistööstuse võimalustele ja riskidele laienenud Euroopa Liidus. Jätkub uute liikmesriikide naha- ja parkimisettevõtete integreerimine ning see toob kaasa edasisi struktuurimuutusi, ka sel põhjusel, üks uute liikmesriikide peamisi suhtelisi eeliseid - madalad tööjõukulud - aja möödudes väheneb.

Nahaparkimistööstus on globaalne tööstus ning ELi parkalid sõltuvad suuresti toormaterjalide ja eksportturgude kättesaadavusest. Isegi kui nahatööstuse arengu tulemusena teistes maailma piirkondades, nt Aasias ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, kipub ELi osa maailmaturgudel üldiselt langema, on ELi parkimistööstus ikka veel maailma suurim töödeldud naha tarnija rahvusvahelisel turul.

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg