Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Veselības aprūpes nozare

Sabiedriska apspriešana par iespējām pārskatīt Direktīvu 89/105/EEK par to pasākumu pārskatāmību, kas reglamentē cilvēkiem paredzēto zāļu cenas un to iekļaušanu valstu veselības apdrošināšanas sistēmās

Politikas joma(-s)

Uzņēmējdarbība

Mērķgrupa(-s)

Aicinām šajā apspriešanā piedalīties iedzīvotājus un ieinteresētās aprindas. Īpaši gaidām atbildes no attiecīgajām valsts iestādēm, uzņēmumiem, veselības aprūpes darbinieku organizācijām un sabiedriskajām organizācijām.

Apspriešanas periods

No 28.03.2011. līdz 30.05.2011.

Apspriešanas mērķis

Eiropas Komisija sāk Pārredzamības direktīvas 89/105/EEK pārskatīšanas procesu. Tālab tā vēlas uzzināt ieinteresēto personu viedokli, jo tas palīdzēs noskaidrot, kā varētu modernizēt pašreizējos ES noteikumus par cenu pārredzamību un kompensējamām zālēm. 

Lai gan zāļu cenas un to atlīdzības kārtību nosaka katra dalībvalsts pati, 1989. gadā pieņēma Pārredzamības direktīvu, lai veicinātu zāļu brīvu apriti Eiropā. Kopš stāšanās spēkā tā nekad nav grozīta. Tomēr farmācijas tirgus un valstu politika, kā tās kontrolē farmācijas izdevumus, pēdējo divdesmit gadu laikā ir ievērojami mainījušies.

Šī apspriešana sniegs Komisijai pamatu, lai izstrādātu iniciatīvas, ar kuru palīdzību direktīva varēs pildīt savus mērķus arī pašreizējos apstākļos. Pašlaik Pārredzamības direktīva attiecas tikai uz medicīnas produktiem. Apspriešanā noskaidros arī to, vai šo tiesību aktu varētu piemērot arī medicīnas iekārtu nozarei.

Atsauces dokumenti un citas saistītas apspriešanas

  • 1988. gada 21. decembra Direktīva 89/105/EEK (t.s. Pārredzamības direktīva) par to pasākumu pārskatāmību, kas reglamentē cilvēkiem paredzēto zāļu cenas un to iekļaušanu valstu veselības apdrošināšanas sistēmās.
  • Ietekmes novērtēšanas norises plāns pdf - 29 KB [29 KB] English (en)

Kontaktinformācija

Atbildīgais dienestsUzņēmējdarbības un rūpniecības ģenerāldirektorāts, Pārtikas un veselības aprūpes nozares, biotehnoloģija
E-pasts  entr-consultation-transpdir@ec.europa.eu
Pasta adrese  European Commission, BREY 10/220, 1049 Brussels, Belgium

Skatīt nosūtītos komentārus

Skatīt nosūtītos komentārus English (en)

Apspriešanas rezultāti un turpmākie posmi

pdf - 15 KB [15 KB] English (en)

N/A

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu