Tato stránka byla uložena do archívu dne 02/02/2015
02/02/2015

Cesta

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Odvětví zdravotní péče

Veřejná konzultace k případné revizi směrnice 89/105/EHS o průhlednosti opatření upravujících tvorbu cen u humánních léčivých přípravků a jejich začlenění do oblasti působnosti vnitrostátních systémů zdravotního pojištění

Oblast

Podnikání

Cílové skupiny

Konzultace se mohou zúčastnit všichni občané i organizace. Komise uvítá zejména příspěvky od příslušných vnitrostátních orgánů, hospodářských subjektů, pracovníků ze zdravotnictví a organizací hájící veřejné zájmy.

Trvání konzultace

Od 28.3.2011 do 30.5.2011

Cíl konzultace

Evropská komise zahajuje přezkum směrnice o průhlednosti (89/105/EHS). V rámci toho žádá o stanoviska zainteresované strany a zjišťuje, zda a jak by měly být předpisy EU transparentnosti tvorby cen u humánních léčivých přípravků a jejich začlenění do oblasti působnosti vnitrostátních systémů zdravotního pojištění aktualizovány.

Ačkoli o cenách léčiv a jejich úhradě v rámci systémů zdravotního pojištění si rozhodují členské státy, v roce 1989 byla přijata výše uvedená směrnice, která usnadňuje volný pohyb léčivých přípravků v Unii. Od té doby však nebyla ani jednou aktualizována. Naproti tomu trh s léčivy a vnitrostátní politiky zaměřené na kontrolu výdajů za farmaceutický materiál prošly za posledních 20 let výraznými změnami.

Tato konzultace Evropské komisi umožní navrhnout opatření, tak aby směrnice plnila svůj účel i nadále, v současných podmínkách . V současné době se směrnice vztahuje pouze na léčiva. Jedním z cílů konzultace je zjistit, zda by nebylo vhodné rozšířit její působnost na zdravotnické prostředky.

Referenční dokumenty a související konzultace

  • Směrnice Rady 89/105/EEC ze dne 21. prosince 1988 o průhlednosti opatření upravujících tvorbu cen u humánních léčivých přípravků a jejich začlenění do oblasti působnosti vnitrostátních systémů zdravotního pojištění.
  • Plán posouzení dopadu pdf - 29 KB [29 KB] English (en)

Kontaktní údaje

Odpovědný útvarGenerální ředitelství pro podniky a průmysl: Potravinářství, zdravotnictví, biotechnologie
E-mailová adresa entr-consultation-transpdir@ec.europa.eu
Poštovní adresa European Commission, BREY 10/220, 1049 Brussels, Belgium

Zobrazení příspěvků

Zobrazení příspěvků English (en)

Výsledky konzultace a další postup

 N/A

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům

Zobrazit stránku s normální velikostí písmaZvětšit písmo o 200 %Vytisknout stránku