Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Apavu rūpniecības nozares pārskats

Apavu rūpniecības nozare ir daudzpusīga, tā aptver plašu materiālu (audumi, sintētiskie materiāli, gumija un āda) un preču klāstu no dažāda veida vīriešu, sieviešu un bērnu apaviem līdz specifiskākām precēm kā snovborda zābaki un aizsargapavi. Gala produktu plašais diapazons atbilst rūpniecisko procesu, uzņēmumu un tirgus struktūru daudzpusībai.

ES veikto iniciatīvu mērķis ir sekmēt jaunievedumus, konkurētspēju un konkurenci šīs nozares uzņēmumu starpā, izskaust krāpniecību un viltošanu, un aizsargāt patērētāju veselību un vidi.

2006. gadā apavu rūpniecības nozare vienoja 26 600 uzņēmumus, kuru apgrozījums bija 26,2 miljardi eiro, bet pievienotā vērtība - 6,9 miljardi eiro (0,5% no Eiropas Savienības kopējiem ražošanas rādītājiem), un tajā strādaja 388 000 cilvēku. Divas trešdaļas no ES kopējās apavu ražošanas ir patiesībā koncentrētas trīs valsīs - Itālijā, Spānijā un Portugālē, kur tiek izgatavoti aptuveni 50% no ES ražotajiem apaviem.

Eiropas apavu rūpniecībā darbojas liels skaits mazo uzņēmumu (ap 20 darbinieku), kuri lielākoties atrodas reģionos ar nelielu rūpniecisko dažādību. Tomēr situācija dažādās dalībvalstīs ir atšķirīga: Francijas un Vācijas uzņēmumos strādā ap 100 strādnieku, bet Spānijā un Itālijā - ap duci. Situācija pārējās dalībvalstīs ir pa vidu šīm galējībām.

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu