Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Avalynės pramonės sektoriaus apžvalga

Avalynės sektorius yra įvairialypė pramonės šaka, apimanti gana didelę medžiagų (tekstilės, plastiko, kaučiuko ir odos) įvairovę ir gaminius nuo įvairių tipų vyrų, moterų ir vaikų avalynės iki specializuotų prekių, kaip antai snieglentininkų batai ar apsauginė avalynė. Šią galutinių produktų įvairovę lemia daugybė pramonės procesų, įmonių ir rinkos struktūrų.

Europos Sąjunga savo veiksmais siekia skatinti sektoriuje dirbančių bendrovių novatoriškumą, konkurencingumą ir lenktyniavimą, įveikti sukčiavimą ir klastojimą bei saugoti vartotojų sveikatą ir aplinką.

2006-aisiais avalynės pramonę sudarė 26 600 įmonių, kurių apyvarta siekė 26,2 milijardo eurų ir davė 6,9 milijardo pridėtinės vertės (0,5 % visos Europos Sąjungos pramonės), o joje tiesiogiai dirbo 388 000 žmonių. Dvi trečiosios visos ES avalynės produkcijos yra pagaminama trijose valstybėse: Italijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje. Italijoje pagaminama apie 50 proc. visos ES produkcijos.

Europos avalynės pramonę sudaro daugybė mažų įmonių (apie 20 darbuotojų), dauguma jų įsikūrusios rajonuose, kuriuose pramonės įvairovė nėra didelė. Vis dėlto valstybės narės viena nuo kitos skiriasi: prancūzų ir vokiečių įmonėse dirba apie 100 žmonių, o ispanų ir italų - tik keliolika. Kitos valstybės narės pasiskirsto tarp šių dviejų priešingybių.

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį