Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Elektrotehnika

Elektrotehnikas nozare veido 3 % no ES 25 valstu ražošanas, pievienotās vērtības un nodarbinātības rādītājiem. 9 615 elektrotehnikas uzņēmumi, kuros strādā 20 vai vairāk darbinieku, 2004. gadā saražoja elektroaparatūru un iekārtas 192 miljardu eiro vērtībā, tieši nodarbinot 1 237 000 cilvēku.

Būdama svarīga produkcijas nodrošinātāja citām nozarēm, elektrotehnika ir lielā mērā atkarīga no ražošanas un piegādes cikla veiksmīgas funkcionēšanas.

ES elektrotehnikas tirgus ir lielākais pasaulē (181 miljards eiro), tai seko ASV un Japāna (96 miljardi un 84 miljardi eiro).

Ir divas Eiropas direktīvas, kas nosprauž vadlīnijas elektrisko un elektronisko iekārtu ražošanai, ievērojot veselības, drošības un darbības nosacījumus:

  • Zemsprieguma direktīva (LVD) 2006/95/EK
  • Elektromagnētiskās atbilstības (EMS) direktīva 2004/108/EK.

To pamatā ir tā sauktās "jaunās pieejas" principi, kas nodrošina aizsardzību augstā līmenī. Tajās tiek noteiktas būtiskākās prasības, kas ir jāievēro ražotājiem, pieprasīta brīvprātīga standartu izmantošana un atbilstības novērtējuma procedūru veikšana. Tas, ka atbilstības novērtējumā gandrīz neiesaistās trešās puses, lielā mērā atvieglo ražotāja darbu. Tas ir labs piemērs citām tirdzniecības jomām. Pateicoties minētajam un CE marķēšanai, šīs direktīvas ir tiešā veidā ievērojami veicinājušas elektropreču un elektronisko preču vienotā tirgus attīstību.

Var būt jāpiemēro papildu vides aizsardzības prasības (piem., RoHS, WEEE, energoefektivitātes prasību direktīvas 2000/55/EK un 1996/57/EK). Informācijas nolūkiem ir pieejams nepilnīgs tiesību aktu saraksts: ES tiesību akti, kas skar elektropreču ražošanu.

Svarīgākie temati

  • Electrical Safety: Low Voltage Directive (LVD) Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Electromagnetic Compatibility (EMC) Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Low Voltage Directive (LVD) 2006/95/EC (*) English (en)
  • Electromagnetic Compatibility (EMC) Legislation: Directive 2004/108/EC English (en)

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu