Tato stránka byla uložena do archívu dne 02/02/2015
02/02/2015

Cesta

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Stavební průmysl

Nařízení o stavebních výrobcích (EU) č. 305/2011 English (en) harmonizuje podmínky pro uvádění stavebních výrobků na trh.

Nařízení, které bylo vytvořeno v souladu se zásadami iniciativy pro zlepšování právní úpravy, vyjasňuje používání označení CE English (en) a pojmy s ním spojené a zavádí jednodušší postupy, díky nimž se podnikům (zejména malým a středním) sníží náklady.

Nařízení zavádí nová a přísnější kritéria, podle nichž se určuje, které subjekty se zapojí do posuzování a ověřování stavebních výrobků. Tím se posiluje důvěryhodnost a spolehlivost celého systému.

Zveřejněním společných evropských technických norem pro projektování staveb (tzv. eurokódů English (en) ) a jejich uplatňováním v rámci celé EU se usnadnil volný pohyb projektantů, stavebních inženýrů a služeb v oblasti stavebnictví.

Rovné podmínky pro výrobce, stavební inženýry a dodavatele jsou zajištěny díky podpůrným činnostem v oblasti zlepšování konkurenceschopnosti odvětví, specifickým politikám, studiím English (en) a metodám technického posuzování English (en) .

Hlavní témata

  • Explore Construction with CrIP English (en)
  • Construction Products Regulation English (en)
  • FAQs on CPR English (en)
  • European Standards English (en)
  • Competitiveness English (en)

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům

Zobrazit stránku s normální velikostí písmaZvětšit písmo o 200 %Vytisknout stránku