Táto stránka bola uložená do archívu dňa 02/02/2015
02/02/2015

Navigačný riadok

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Chemikálie

Chemický, plastový a gumárenský priemysel patria medzi najväčšie a najdynamickejšie priemyselné sektory v EÚ. Spolu vytvárajú asi 3,1 milióna pracovných miest vo viac ako 83 000 spoločnostiach. V roku 2012 predaj chemikálií v EÚ činil €539 miliárd, čo je okolo 20 % z celosvetového predaja chemikálií. Regulácia má významný dopad na chemický priemysel. To je dôvod, prečo kvalita právnych predpisov, správna implementácia a náležité vykonávanie nemajú veľkú dôležitosť len pre dosiahnutie zdravotných a environmentálnych cieľov, ale aj pre konkurencieschopnosť chemického priemyslu.

Pre orgány a priemysel sú hlavnými regulačnými výzvami správna implementácia nariadenia REACH Deutsch (de) English (en) français (fr) (Registrácia, hodnotenie, autorizácia a obmedzovanie chemikálií) a CLP Deutsch (de) English (en) français (fr) (Nariadenie o klasifikácii, označovaní a balení látok a zmesí). Okrem toho má GR pre podnikanie a priemysel na starosti právne predpisy ohľadne chemikálií v osobitných sektoroch (napr. hnojivá, čistiace prostriedky, atď.) v EÚ.

Tieto webové stránky (Podnikanie a Priemysel/Chemické látky) ponúkajú zainteresovaným čitateľom bližšie informácie o právnych predpisoch ohľadne chemikálií a o prebiehajúcej práci na otázkach týkajúcich sa konkurencieschopnosti. Ponúkajú dostupné a príslušné odkazy na prácu iných služieb Komisie a/alebo zainteresovaných strán. Existuje niekoľko služieb Európskej komisie, ktoré prispievajú k prebiehajúcej práci v tejto oblasti. Hlavnými aktérmi sú Podnikanie a Priemysel, Životné prostredieEnglishdanskDeutschελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska, Spoločné výskumné centrumEnglish, Ochrana zdravia a spotrebiteľovEnglish, Zamestnanosť, sociálne záležitosti a rovnaké príležitostiDoprava English (en) . Celkovým cieľom je poskytnúť sektoru potrebný rámec pre zaistenie trvalo udržateľného rozvoja a prispieť k dosiahnutiu cieľov Lisabonskej stratégie.

 

Najdôležitejšie témy

  • REACH Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP/GHS - Classification, labelling and packaging of substances and mixtures Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP legislation, guidance and archives English (en)
  • Review of annexes of REACH English (en)
  • REACH legislation English (en)

Zdieľať: FacebookGoogle+LinkedInposlať túto stránku priateľovi

Set page to normal font sizeIncrease font size by 200 percentvytlačiť túto stránku