Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Ķimikālijas

Ķīmiskā, plastikātu un gumijas rūpniecība ir vienas no lielākajām un dinamiskākajām ES rūpniecības nozarēm. Kopā tās rada ap 3,1 miljoniem darba vietu vairāk nekā 83 000 uzņēmumos. 2012. gadā pārdoto ķimikāliju apjoms ES sasniedza 539 miljardus eiro, kas ir aptuveni 20 % no visā pasaulē pārdotajām ķimikālijām. Regula būtiski ietekmē ķīmisko rūpniecību. Tāpēc likumdošanas aktu kvalitāte, to pareiza ieviešana un atbilstoša piemērošana ir ne tikai ļoti nozīmīga veselības un vides mērķu sasniegšanā, bet arī ķīmiskās rūpniecības konkurētspējas veicināšanā.

Galvenie valsts institūciju un rūpniecības izaicinājumi regulējuma jomā ir pareiza REACH Deutsch (de) English (en) français (fr) (ķimikāliju reģistrācija, vērtēšana, licencēšana un ierobežošana) un CLP Deutsch (de) English (en) français (fr) (regula par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu) ieviešana. Par ES likumdošanas izstrādi ķimikāliju (piemēram, mēslojumu, mazgāšanas līdzekļu utt.) nozarē ir atbildīgs Uzņēmējdarbības un rūpniecības ģenerāldirektorāts.

Šīs tīmekļa lapas (Uzņēmumi un rūpniecība/ķimikālijas) piedāvā ieinteresētajam lasītājam papildu informāciju par tiesību aktiem ķimikāliju nozarē un pašreizējo darbu pie konkurētspējas jautājumiem. Kur vien iespējams un vajadzīgs, tiek piedāvātas saites uz citu Komisijas dienestu un/vai ieinteresēto pušu darbu. Vairāki Eiropas Komisijas dienesti dod savu ieguldījumu pašreizējā darbā šajā jomā. Galvenie no tiem ir Uzņēmējdarbība un rūpniecība, VideEnglishdanskDeutschελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska, Apvienotais pētniecības centrsEnglish, Veselības un patērētāju tiesību aizsardzībaEnglish, Nodarbinātība, sociālās lietas un vienlīdzīgas iespējas un Transports English (en) . Vispārējais mērķis ir izveidot nozarē nepieciešamo vidi, lai nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību un veicinātu Lisabonas mērķu sasniegšanu.

 

Svarīgākie temati

  • REACH Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP/GHS - Classification, labelling and packaging of substances and mixtures Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP legislation, guidance and archives English (en)
  • Review of annexes of REACH English (en)
  • REACH legislation English (en)

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu