Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Cheminės medžiagos

Cheminių medžiagų, plastiko ir gumos pramonės yra tarp didžiausių ir dinamiškiausių ES pramonės sektorių. Kartu jie sukuria apie 3,1 mln. darbo vietų daugiau nei 83 000 kompanijų. 2012 m. cheminių medžiagų pardavimo apimtis ES sudarė 539 mlrd. eurų, o tai yra apie 20 % pasaulio cheminių medžiagų pardavimo apimties. Reglamentavimas turėjo reikšmingą poveikį cheminių medžiagų pramonei. Štai kodėl įstatymų leidimo kokybė, tinkamas įgyvendinimas ir derama vykdymo priežiūra turi ne tik didelę įtaką siekiant sveikatos ir aplinkos apsaugos tikslų, bet ir cheminių medžiagų pramonės konkurencingumui.

Pagrindiniai reguliuojamieji valdžios organų ir pramonės iššūkiai - tinkamas REACH Deutsch (de) English (en) français (fr) (cheminių medžiagų registracija, įvertinimas, autorizacija ir apribojimas) ir CLP Deutsch (de) English (en) français (fr) (Reglamentas dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo) įgyvendinimas. Be to, Įmonių ir pramonės GD kontroliuoja teisės aktų reglamentuojančių specifines chemines medžiagas (pvz., trąšas, dezinfekavimo priemones ir pan.) leidybą ES.

Šie tinklalapiai (Įmonės ir pramonė/Cheminės medžiagos) siūlo susidomėjusiam skaitytojui daugiau informacijos apie įstatymų leidybą cheminių medžiagų srityje ir apie tebevykstančius darbus su konkurencingumu susijusiais klausimais. Kur įmanoma ir tinkama yra pateiktos nuorodos ir į kitų Komisijos tarnybų ir (arba) tarpininkų veiklą. Štai keletas Europos Komisijos tarnybų, prisidedančių prie plėtojamos veiklos šioje srityje: Įmonės ir pramonė, AplinkaEnglishdanskDeutschελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska, Jungtinis tyrimų centrasEnglish, Sveikata ir vartotojų apaugaEnglish, Užimtumas, socialiniai reikalai ir lygios galimybės  ir Transportas English (en) . Bendras tikslas - suteikti sektoriui reikalingas bazines sąlygas, užtikrinančias darnų vystymąsi ir prisidedančias prie Lisabonos tikslų vykdymo.

 

Svarbiausia

  • REACH Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP/GHS - Classification, labelling and packaging of substances and mixtures Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP legislation, guidance and archives English (en)
  • Review of annexes of REACH English (en)
  • REACH legislation English (en)

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį