Veebisait on arhiveeritud (02/02/2015)
02/02/2015

Navigatsioonitee

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Kemikaalid

Keemia-, plastmassi- ja kummitööstused on EL-is suurimate ja kõige dünaamilisemate tööstussektorite seas. Koos loovad nad rohkem kui 83 000 ettevõttes umbes 3,1 miljonit töökohta. 2012. aastal küündis kemikaalide läbimüük EL-is 539 miljardi euroni, mis on umbes 20 % ülemaailmsest kemikaalide läbimüügist. Oluliselt mõjutab keemiatööstust reguleerimine. Seetõttu pole õigusaktide kvaliteet, õige rakendamine ja nõuetekohane jõustamine äärmiselt oluline mitte ainult tervishoiu- ja keskkonnaalaste eesmärkide saavutamiseks, vaid samuti keemiatööstuse konkurentsivõime jaoks.

Ametiasutuste ja tootjate jaoks on peamisteks regulatiivseteks väljakutseteks REACH Deutsch (de) English (en) français (fr) -i (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals: määruse, mis käsitleb kemikaalide registreerimist, hindamist, autoriseerimist ja piiramist) ja CLP Deutsch (de) English (en) français (fr) -i (Regulation on classification, labelling and packaging of substances and mixtures: määruse, mis käsitleb ainete ja segude klassifitseerimist, märgistamist ja pakendamist) õige rakendamine. Lisaks vastutab EL-is ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraat eriõigusaktide eest, mis käsitlevad kemikaalide sektorit (nt väetiseid , detergente jne).

Käesolevad veebilehed (Ettevõtlus ja tööstus/Kemikaalid) pakuvad huvitatud lugejale täiendavat infot kemikaale puudutavate õigusaktide ning konkurentsivõimega seonduvate küsimustega käimasoleva töö kohta. Teiste komisjoni ja/või sidusrühmade teenustele linke pakutakse olemasolu ja kohaldatavuse korral. Mitmed Komisjon-i teenistused panustavad antud valdkonnas tehtavasse töösse. Peamised osalejad on Ettevõtlus ja tööstus, KeskkondEnglishdanskDeutschελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska, Ühine teaduskeskusEnglish, Tervishoid-ja tarbijakaitseEnglish, Tööhõive, sotsiaalküsimused ja võrdsed võimalused ja Transport English (en) . Üldeesmärgiks on pakkuda sektorile vajalikud raamtingimused, et tagada säästlik areng ning aidata kaasa Lissaboni eesmärkide saavutamisele.

 

Põhiteemad

  • REACH Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP/GHS - Classification, labelling and packaging of substances and mixtures Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP legislation, guidance and archives English (en)
  • Review of annexes of REACH English (en)
  • REACH legislation English (en)

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg