Tato stránka byla uložena do archívu dne 02/02/2015
02/02/2015

Cesta

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Chemikálie

Chemický průmysl, výroba umělých hmot a gumárenský průmysl patří mezi největší a nejdynamičtější průmyslová odvětví v EU. Společně vytvářejí asi 3,1 miliony pracovních míst ve více jak 83 000 firmách. V roce 2012 dosáhly prodeje chemikálií v EU částky 539 miliard eur, což představuje zhruba 20 % celosvětového prodeje chemikálií. Regulace má na chemický průmysl významný dopad. Proto kvalita legislativy, správná implementace a řádné vymáhání mají nejen obrovský význam pro dosahování cílů v oblasti zdraví a životního prostředí, ale rovněž i pro konkurenceschopnost chemického průmyslu.

Pro úřady a zástupce průmyslu je hlavní výzvou v oblasti předpisů správná implementace politiky REACH Deutsch (de) English (en) français (fr) (registrace, hodnocení, povolování a omezování chemických látek) a nařízení CLP Deutsch (de) English (en) français (fr) (nařízení o klasifikaci, označování a balení látek a směsí). Kromě toho je GŘ pro podniky a průmysl pověřeno specifickou odvětvovou legislativou pro chemikálie (např. umělá hnojiva, čisticí prostředky apod.) v EU.

Tyto internetové stránky (Podniky & průmysl/chemikálie) zájemcům nabízejí další informace o legislativě v oblasti chemikálií a o probíhajících iniciativách na poli konkurenceschopnosti. Jsou zde uvedeny i odkazy na práci jiných útvarů Komise a/nebo zúčastněných subjektů, jsou-li k dispozici. Na probíhajících iniciativách v této oblasti se podílí několik útvarů Evropské komise. Hlavními aktéry jsou Podniky a průmysl, Životní prostředíEnglishdanskDeutschελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska, Společné výzkumné středisko, Zdraví a spotřebiteléEnglish, Zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitostiDoprava English (en) . Globálním úkolem je poskytnout tomuto odvětví nezbytné rámcové podmínky pro zajištění trvale udržitelného rozvoje a přispět k dosažení lisabonských cílů.

 

Hlavní témata

  • REACH Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP/GHS - Classification, labelling and packaging of substances and mixtures Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • CLP legislation, guidance and archives English (en)
  • Review of annexes of REACH English (en)
  • REACH legislation English (en)

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům

Zobrazit stránku s normální velikostí písmaZvětšit písmo o 200 %Vytisknout stránku