Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Biotehnoloģija

Zinātnes par dzīvību un biotehnoloģija veicina tādu tehnoloģiju attīstību, kas tiek izmantotas daudzās rūpniecības nozarēs, piemēram, veselības aprūpes/farmaceitisko līdzekļu ražošanas, dzīvnieku veselības, tekstilpreču, ķimikāliju, plastmasas, papīra, degvielas, pārtikas un barības apstrādes nozarē.

Biotehnoloģija sniedz būtisku ieguldījumu Eiropas Savienības politikas pamatmērķu sasniegšanā, tostarp sabiedrības veselības, sabiedrības novecošanās, ekonomiskās izaugsmes, darba vietu radīšanas, ilgtspējīgas attīstības un vides aizsardzības mērķu sasniegšanā.

Lai nodrošinātu šo politiku konsekventu īstenošanu Eiropā, 2002. gadā Komisija pieņēma plašu un detalizētu stratēģiju un darbības plānu par uz biotehnoloģiju balstītu produktu attīstību. Starpposma pārbaude 2007. gadā atklāja, ka pirmajos četros gados plāna īstenošana ir noritējusi veiksmīgi, un tika noteiktas piecas jaunas prioritātes laika periodam no 2007. gada līdz 2010. gadam, tai skaitā, labāka piekļuve finansējumam un efektīvāka tehnoloģiju pārnese.

Svarīgākie temati

  • Biotechnology Related Policies English (en)
  • What is Biotechnology? Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Reference documents English (en)
  • SMEs and Competitiveness Deutsch (de)English (en)français (fr)

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu