Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Kosmoso priartinimas prie žemės

Europai reikia veiksmingos kosmoso politikos, suteiksiančios galimybę ES pasaulyje imtis lyderio vaidmens pasirinktose strateginėse politikos srityse. Kosmosas gali suteikti priemonių spręsti daugelį pasaulinio masto sunkumų, su kuriais visuomenė susiduria dvidešimt pirmajame amžiuje: sunkumų, kuriuos sprendžiant Europa turi imtis vadovaujančio vaidmens.

Kosminės sistemos ir kosmoso technologijos yra svarbiausia visų Europos piliečių ir įmonių kasdienio gyvenimo dalis. Nuo tolimųjų ryšių iki televizijos, nuo orų prognozės iki pasaulinių finansų sistemų - visų svarbiausių paslaugų, kurios teikiamos šiuolaikiniame pasaulyje, tinkamas veikimas priklauso nuo kosmoso.

Moksliniai tyrimai ir taikomoji veikla koordinuojami pagal bendrąją Europos kosmoso politiką, ją papildant valstybių narių ir kitų pagrindinių veikėjų pastangomis, įskaitant Europos kosmoso agentūrą.

Ateityje kosmosas taps dar svarbesnis ir suteiks naujų galimybių verslui, kaip ir paslaugų piliečiams. Pagerintos padėties ir laiko nustatymo sistemos kartu su pasauline aplinkos stebėsena bus sritys, kuriose novatoriškos bendrovės klestės, teikdamos naujas paslaugas. Kosmosas taip pat svarbus nagrinėjant aplinkosaugą, saugumą ir klimato kaitą.

Europa yra didelės, technologiškai naujos erdvėlaivių pramonės buveinė. Ši pramonė patenkina didelę dalį pasaulio komercinių poreikių palydovų gamybos, paleidimo ir techninės priežiūros srityje. Europos pramonė įrodė, jog yra nepaprastai konkurencinga šioje sudėtingoje rinkoje.

Kosminės sistemos aiškiai yra strateginiai aktyvai, parodantys nepriklausomybę ir gebėjimą prisiimti įsipareigojimus pasaulio mastu. Norint kuo labiau padidinti naudą ir galimybes, kurias jos gali suteikti Europai dabar ir ateityje, svarbu turėti aktyvią, suderintą strategiją ir visapusę Europos kosmoso politiką.

Svarbiausia

  • New Commission proposal for a Directive on Earth observation satellite data English (en)
  • Copernicus enables early action during Balkans Floods English (en)
  • European Space Expo English (en)
  • Copernicus - The European Earth Observation Programme English (en)

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį