Veebisait on arhiveeritud (02/02/2015)
02/02/2015

Navigatsioonitee

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Toome kosmose maale

Euroopa vajab tõhusat kosmosepoliitikat, mis võimaldaks ELil saavutada valitud strateegilistes poliitikavaldkondades globaalset juhtpositsiooni. Kosmos võib pakkuda vahendeid tegelemiseks paljude 21. sajandil ühiskonna üleilmsete väljakutsetega: need on väljakutsed, mille lahendamisel peab Euroopa võtma endale juhtrolli.

Kosmosesüsteemid ja kosmosepõhised tehnoloogiad on kõigi Euroopa kodanike ja ettevõtete igapäevaelu oluline osa. Kaugsidest televisioonini, ilmaennustusest globaalsete finantssüsteemideni - enamik tähtsamaid teenuseid, mida me kõik peame kaasaegses maailmas enesestmõistetavaks, sõltuvad nõuetekohaseks toimimiseks kosmosest.

Teadus- ja arendustegevust koordineeritakse üldise Euroopa kosmosepoliitika raames, täiendades liikmesriikide ja teiste olulisemate osalejate, sealhulgas Euroopa Kosmoseagentuuri jõupingutusi.

Tulevikus suureneb kosmose tähtsus veelgi ning kosmos hakkab pakkuma nii uusi võimalusi ettevõtetele kui ka teenuseid elanikkonnale. Täiustatud positsioneerimis- ja ajamääramissüsteemid ning globaalne keskkonnaseire avavad võimalusi jõudsaks arenguks uuenduslikele ettevõtetele, kes osutavad uut laadi teenuseid. Kosmos on olulise tähtsusega ka keskkonna, turvalisuse ja kliimamuutuste seisukohalt.

Euroopas on ulatuslik kõrgtehnoloogiline kosmosetööstus, mis täidab olulise osa maailma ettevõtete nõudlusest satelliitide valmistamise, orbiidile viimise ja sellega seotud teenuste järele. Sel keerulisel turul on Euroopa tööstus tõestanud end äärmiselt konkurentsivõimelisena.

Kosmosesüsteemid on selgelt strateegilised varad, mis näitavad sõltumatust ja suutlikkust võtta endale globaalseid kohustusi. Nende süsteemide abil Euroopale praegu ja tulevikus pakutavate eeliste ja võimaluste maksimeerimiseks on oluline, et meil oleks aktiivne koordineeritud strateegia ja terviklik Euroopa kosmosepoliitika.

Põhiteemad

  • New Commission proposal for a Directive on Earth observation satellite data English (en)
  • Copernicus enables early action during Balkans Floods English (en)
  • European Space Expo English (en)
  • Copernicus - The European Earth Observation Programme English (en)

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg