Tato stránka byla uložena do archívu dne 02/02/2015
02/02/2015

Cesta

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Vesmír na Zemi

Evropa potřebuje efektivní vesmírnou politiku, která umožní EU zaujmout čelné postavení ve vybraných oblastech celosvětové strategické politiky. Vesmír může poskytnout nástroje k řešení mnoha globálních problémů, kterým čelí společnost ve 21. století: problémů, při jejichž řešení se Evropa musí ujmout vůdčí role.

Vesmírné systémy a technologie jsou velmi důležitou součástí každodenního života všech evropských občanů a podniků. Většina klíčových služeb, které v moderním světě považujeme za samozřejmost, ať už jsou to telekomunikace či televize, předpověď počasí či globální finanční systémy, je z hlediska správného fungování závislá na vesmíru.

Výzkumná a vývojová činnost je koordinována v rámci komplexní Evropské vesmírné politiky a doplňuje úsilí členských zemí a ostatních klíčových hráčů včetně Evropské vesmírné agentury.

V budoucnu bude mít vesmír ještě větší význam a bude nabízet nové příležitosti k podnikání a také služby občanům. Zdokonalené polohovací a časovací systémy spolu s globálním monitoringem životního prostředí nabídnou inovativním společnostem možnost dosáhnout prosperity poskytováním nových služeb. Vesmír je také velmi důležitý z hlediska životního prostředí, bezpečnosti a změn klimatu.

Evropa je domovem rozsáhlého a technologicky velice rozvinutého leteckého a kosmického průmyslu, který uspokojuje podstatnou část světových komerčních požadavků na výrobu družic, jejich vypouštění a poskytování souvisejících služeb. Evropský průmysl na tomto náročném trhu prokázal svou vysokou konkurenceschopnost.

Vesmírné systémy jsou jednoznačně strategickými aktivy, která demonstrují nezávislost a schopnost převzít celosvětovou odpovědnost. V zájmu maximalizace přínosů a příležitostí, které mohou poskytnout Evropě nyní i v budoucnu, je důležité přijmout aktivní, koordinovanou strategii a komplexní Evropskou vesmírnou politiku.

Hlavní témata

  • New Commission proposal for a Directive on Earth observation satellite data English (en)
  • Copernicus enables early action during Balkans Floods English (en)
  • European Space Expo English (en)
  • Copernicus - The European Earth Observation Programme English (en)

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům

Zobrazit stránku s normální velikostí písmaZvětšit písmo o 200 %Vytisknout stránku