Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Vienots preču tirgus

Cīņa pret maksājumu novēlošanu

Uzņēmējs griež atpakaļ laikrādi © Andres Rodriguez - Fotolia.com

Daudzi maksājumi komercdarījumos starp uzņēmumiem vai starp uzņēmumiem un publiskā sektora iestādēm tiek veikti daudz vēlāk, nekā to paredz vienošanās. Uzņēmējiem tas var ļoti dārgi maksāt. ES maksājumu kavējumu direktīva Nr. 2011/7/ES български (bg) czech (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) Français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) lietuvių (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) nostiprina uzņēmumu tiesības uz tūlītēju samaksu.

Maksājumu kavējumu direktīva 2011/7/ES

Svarīgākie noteikumi:

  • jāsaskaņo termiņš, kādā publiskām iestādēm jāsamaksā uzņēmumiem. Par pakalpojumiem un precēm publiskām iestādēm jānorēķinās 30 dienu laikā vai ārkārtas gadījumos 60 dienu laikā;
  • komercdarījumos starp uzņēmumiem pastāv līgumu brīvība. Uzņēmumiem jānorēķinās 60 dienu laikā, ja vien tie nav īpaši vienojušies par citiem noteikumiem un ja tas nav acīmredzami netaisnīgi;
  • uzņēmumiem automātiski ir tiesības pieprasīt procentus par maksājuma nokavēšanu, un tie var arī saņemt noteiktu summu vismaz 40 eiro vērtībā kā kompensāciju par maksājuma iekasēšanas izmaksām. Viņi var pieprasīt, lai samērīgi tiktu kompensētas visas atlikušās ar piedziņu saistītās izmaksas.
  • likumiskā kavējumu procentu likme dalībvalstīs jāpalielina vismaz līdz 8 procentpunktiem virs Eiropas Centrālās bankas atsauces likmes. Publiskās iestādes nedrīkst par novēlotiem maksājumiem noteikt zemāku procentu likmi.

Dalībvalstis arī turpmāk drīkst nodrošināt vai panākt, lai stātos spēkā tādi normatīvie akti, kuri kreditoram ir labvēlīgāki nekā direktīvas noteikumi.

Likumiskā procentu likme par novēlotiem maksājumiem dalībvalstīs (tabula) EN - DE - FR

Direktīva 2011/7/ES aizstāj agrāko maksājumu kavējumu direktīvu 2000/35/EK, ar ko uzņēmumiem piešķir lielākas tiesības.

ES valstu valdības ir atbildīgas par savu likumu saskaņošanu ar Direktīvu 2011/7/ES līdz 2013. gada 16. martam. Pagaidām to ir izdarījušas 27 no 28 ES valstīm.

Maksājumu kavējumu direktīva 2011/7/ES български (bg) czech (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) Français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) lietuvių (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Informatīvā kampaņa par maksājumu kavējumiem

 

Kampaņas laikā (līdz 2014. gada decembrim) visā ES notiks pasākumi, kuros tiks uzsvērtas uzņēmumu tiesības saskaņā ar 2011. gada direktīvu, būs forums, kurā varēs dalīties labākajā praksē un kurā uzņēmumi varēs risināt novēlotu maksājumu jautājumus.

Kampaņas uzmanības centrā būs mazie un vidējie uzņēmumi, jo tie visvairāk cieš no pašreiz ES valdošās maksājumu kavēšanas prakses.

Vēl par maksājumu kavēšanas informatīvo kampaņu Deutsch (de) English (en) français (fr) italiano (it) português (pt)

Meklēt pasākumus jūsu tuvumā English (en)

Maksājumu kavējumu e-panelis

Droši sazinieties ar mums (ENTR-LATE-PAY-E-DESK@ec.europa.eu), lai iegūtu sīkāku informāciju par maksājumu kavējumu kampaņu, kā arī par maksājumu kavējumu direktīvas īstenošanu un piemērošanu visās 28 dalībvalstīs.

Komisija arī aicina uzņēmumus un iedzīvotājus dalīties informācijā par direktīvas piemērošanu savās valstīs, un sūtīt jebkurus pierādījumus par problēmām, kas radušās, īstenojot jaunās tiesības, ko tiem piešķir šī direktīva. (ENTR-LATE-PAY-E-DESK@ec.europa.eu).

Valstu tīmekļa vietnes par novēlotiem maksājumiem

Vācija

Francija

Īrija

Nīderlande

Lielbritānija un Ziemeļīrija

Lasiet vēl

Kontakti

ENTR SME POL DEVT AND SMALL BUS ACT

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu