Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Bendroji prekių rinka

Kova su pavėluotais mokėjimais

Atgal laikrodžio rodyklę sukantis verslininkas © Andrés Rodriguez (Fotolia.com)

Daug atsiskaitymų tarp įmonių arba tarp įmonių ir valstybės institucijų, vykdančių komercinius sandorius, atliekama gerokai vėliau nei sutarta. Įmonėms tai brangiai kainuoja. ES Pavėluotų mokėjimų direktyva 2011/7/ES български (bg) czech (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) Français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu (lv) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) išplečiamos įmonių teisės gauti nevėluojant atliktus mokėjimus.

Pavėluotų mokėjimų Direktyva 2011/7/ES

Pagrindinės nuostatos:

  • Valdžios institucijų mokėjimo įmonėms laikotarpio suderinimas. Valdžios institucijos už įsigytas prekes ir paslaugas turi sumokėti per 30 dienų arba, labai išskirtinėmis aplinkybėmis, per 60 dienų.
  • Sutartinė laisvė įmonių prekybos sandoriuose. Įmonės turi apmokėti sąskaitas faktūras per 60 dienų, jei jos nesusitarė kitaip ir jei tai nėra itin nesąžininga.
  • Įmonėms automatiškai suteikiama teisė reikalauti delspinigių už pavėluotus mokėjimus ir gauti ne mažesnę kaip 40 eurų fiksuotą sumą skolos išieškojimo išlaidoms kompensuoti. Be to, jos gali reikalauti kompensuoti visas likusias pagrįstas išieškojimo išlaidas.
  • Teisės aktais nustatyti delspinigiai už pavėluotą mokėjimą valstybėse narėse turėtų būti padidinti bent 8 procentiniais punktais, palyginti su Europos Centrinio Banko nustatyta norma. Valdžios institucijoms neleidžiama nustatyti mažesnių delspinigių.

Valstybės narės gali toliau taikyti arba priimti įstatymus ir kitus teisės aktus, kurių nuostatos kreditoriui būtų palankesnės negu naujosios direktyvos nuostatos.

Teisės aktais valstybėse narėse nustatytų delspinigių normų lentelė EN - DE - FR

Direktyva 2011/7/ES, kuria išplečiamos įmonių teisės, pakeičiama ankstesnė Pavėluotų mokėjimų direktyva 200/35/EB.

ES šalių vyriausybės turėjo suderinti nacionalinius įstatymus su Direktyva 2011/7/ES iki 2013 m. kovo 16 d. Iki šiol tai padarė 27 iš 28 ES šalių.

Pavėluotų mokėjimų direktyva 2011/7/ES български (bg) czech (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) Français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu (lv) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Informavimo apie pavėluotus mokėjimus kampanija

 

Per kampaniją, kuri truks iki 2014 m. gruodžio mėn., visoje ES vyks renginių, skirtų atkreipti dėmesį į įmonių teises pagal 2011 m. direktyvą, bus sudaryta galimybių keistis patirtimi ir padėti įmonėms spręsti pavėluoto mokėjimo klausimus.

Ši kampanija bus skirta daugiausia mažosioms ir vidutinėms įmonėms, nes dėl ES dabartinių pavėluoto mokėjimo tendencijų labiausiai nukenčia jos.

Daugiau apie informavimo apie pavėluotus mokėjimus kampaniją Deutsch (de) English (en) français (fr) italiano (it) português (pt)

Artimiausi renginiai English (en)

Elektroninė pagalbos tarnyba pavėluotų mokėjimų klausimais

Kreipkitės į mus (ENTR-LATE-PAY-E-DESK@ec.europa.eu), jeigu norite daugiau sužinoti apie informavimo apie pavėluotus mokėjimus kampaniją ir apie Pavėluotų mokėjimų direktyvos įgyvendinimą ir taikymą 28-iose valstybėse narėse.

Komisija taip pat kviečia bendroves ir piliečius dalytis informacija apie direktyvos taikymą jų šalyse ir pranešti apie bet kokias problemas, kurių iškilo siekiant pasinaudoti šia direktyva suteiktomis naujomis teisėmis. (ENTR-LATE-PAY-E-DESK@ec.europa.eu).

Valstybių narių interneto svetainės, skirtos pavėluotų mokėjimų klausimams

Vokietija

Prancūzija

Airija

Nyderlandai

Jungtinė Karalystė

Daugiau informacijos

Ryšiams

ENTR SME POL DEVT AND SMALL BUS ACT

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą

Nustatyti įprastinį šrifto dydį Padidinti šriftą 200 procentųSpausdinti šį tinklalapį