Táto stránka bola uložená do archívu dňa 02/02/2015
02/02/2015

Navigačný riadok

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Ďalšie nástroje

Označovanie CE

Čo má spoločné váš mobil, televízor a plyšový medvedík vašich detí? Ak ste ich kúpili v Európskom hospodárskom priestore („EHP“ tvorí 28 členských štátov EÚ a krajiny EFTA – Island, Lichtenštajnsko a Nórsko), na všetkých týchto výrobkoch nájdete dve písmená: CE. Výrobcovia toto označenie dobre poznajú, lebo v mnohých prípadoch sú povinní umiestňovať ho na svojich výrobkoch. Ako spotrebiteľ toto označenie poznáte možno tiež, lebo je uvedené na mnohých výrobkoch, ktoré každý deň kupujete.

Označenie CE je pre mnohé výrobky povinné. Vyjadruje, že daný výrobok bol pred uvedením na trh posúdený a že spĺňa požiadavky EÚ na bezpečnosť, ochranu zdravia a ochranu životného prostredia. Európska komisia poskytuje na tejto webovej stránke hospodárskym subjektom a spotrebiteľom informácie o tom, ako funguje proces umiestňovania označenia CE na výrobok.

Ako výrobcu vás táto webová lokalita bude sprevádzať procesom uvedenia označenia CE na váš konkrétny výrobok a jasne vám ukáže hlavné kroky, ktoré je potrebné urobiť od začiatku tohto procesu až po predaj výrobku. Ak ste distribútor alebo dovozca, budete musieť poznať požiadavky na výrobky, ktoré dovážate alebo distribuujete, aby ste s nimi mohli voľne obchodovať v rámci EHP (pozri leták pre hospodárske subjektypdf(362 kB) Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu ).

Prečítajte si, ako „urobiť európsky trh vaším trhom“ pomocou označenia CE.

Označovanie CE Video pre profesionálov

CE marking video for professionals

Označovanie CE Video pre spotrebiteľov

CE marking video for consumers

Zdieľať: FacebookGoogle+LinkedInposlať túto stránku priateľovi