Ścieżka nawigacji

Oznakowanie CE w Twoim kraju

Materiały do pobrania

Oznakowanie CE

Co łączy Twoją komórkę, telewizor i pluszowego misia Twojego dziecka? Jeżeli zakupiłeś te wyroby w Europejskim Obszarze Gospodarczym (w skład którego wchodzi 28 państw członkowskich UE oraz kraje EFTA: Islandia, Liechtenstein i Norwegia, w skrócie „EOG”), to na każdym z nich znajdziesz oznaczenie składające się z dwóch liter: CE. Dla producentów tych wyrobów znak ten nie jest czymś nowym, ponieważ w wielu przypadkach to właśnie oni mają obowiązek umieszczać go na swoich wyrobach. Jako konsument mogłeś się spotkać z tym oznaczeniem, ponieważ widnieje ono na wielu produktach, które nabywasz każdego dnia.

Oznakowanie CE jest wymagane dla wielu produktów. Wskazuje ono, że dany produkt został zbadany przed wprowadzeniem do obrotu i że spełnia on wymgania UE dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska naturalnego. Za pośrednictwem tej witryny internetowej Komisja Europejska pragnie przekazać podmiotom gospodarczym i konsumentom informacje na temat przebiegu procesu opatrywania danego produktu oznakowaniem CE.

Jeżeli jesteś producentem, znajdziesz na tej stronie informacje o procesie oznakowania CE interesującego Cię produktu w postaci jasno przedstawionych kroków, które należy podjąć na wszystkich etapach rozwoju produktu, od projektowania po sprzedaż. Jeżeli jesteś dystrybutorem lub importerem, musisz znać wymagania, jakie powinny spełnić importowane lub sprzedawane przez Ciebie wyroby, aby mogły zostać wprowadzone do swobodnego obrotu na terenie EOG (patrz broszura dla podmiotów gospodarczych pdf - 353 KB [353 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) islensk (is) norsk (no) ).

Dowiedz się, jak możesz „podbić europejski rynek” dzięki oznakowaniu CE.

 

Oznakowanie CE videos

Oznakowanie CE Video dla FirmOznakowanie CE Video dla Konsumentow
CE marking video for professionalsCE marking video for consumers