Tato stránka byla uložena do archívu dne 02/02/2015
02/02/2015

Cesta

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Další nástroje

Označení CE

Co mají společného váš mobilní telefon, televizní přijímač a plyšový medvídek vašeho dítěte? Pokud jste toto zboží zakoupili v rámci Evropského hospodářského prostoru („EEA“ je tvořen 28 členskými státy EU a státy EFTA - Evropského sdružení volného obchodu - kam patří Island, Lichtenštejnsko a Norsko) pak na všech těchto výrobcích naleznete dvě písmenka: CE. Výrobci jsou s tímto označením obeznámeni, jelikož v mnoha případech jsou povinni toto označení umístit na své výrobky. Jako spotřebitel možná toto označení znáte, jelikož je můžete vidět na řadě výrobků, které denně kupujete.

Označení CE je vyžadováno u mnoha výrobků. Toto označení oznamuje, že výrobek byl před uvedením na trh posouzen a splňuje bezpečnostní a zdravotní požadavky a požadavky na ochranu životního prostředí v EU. Díky těmto webovým stránkám poskytuje Evropská komise hospodářským subjektům a spotřebitelům informace o tom, jak proces opatřování výrobků označením CE funguje.

Jako výrobce vás tyto webové stránkou provedou postupem splnění podmínek pro opatření vašeho konkrétního výrobku označením CE a srozumitelně vysvětlí nejdůležitější kroky, které je třeba podniknout od začátku až po uvedení výrobku na trh. Pokud jste dovozce nebo distributor, budete muset znát požadavky, které musí vámi dovezené či prodávané výrobky splňovat, aby mohly být volně obchodovatelné v rámci EEA (viz letáček pro hospodářské subjekty ve formátupdf(362 kB) Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu ).

Zjistěte, jak se pomocí označení CE můžete „zmocnit“ evropského trhu.

Označení CE Video pro odborníky

CE marking video for professionals

Označení CE Video pro spotřebitele

CE marking video for consumers

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům