Ši tinklavietė buvo archyvuota 02/02/2015
02/02/2015

Naršymo kelias

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Papildomos priemonės

Kas yra CE ženklinimas?

Kas yra CE ženklinimas?

Bendroji Europos rinka (28 ES valstybės narės ir ELPA valstybės – Islandija, Norvegija ir Lichtenšteinas) vartotojams teikia didžiulę naudą. Mes jau spėjome priprasti prie didelės produktų įvairovės. Tačiau, žinoma, vartotojai tikisi, kad jų perkami produktai yra saugūs.

Kurdama bendrąją Europos rinką, Europos Sąjunga (ES) taip pat pritaikė specialius saugos teisės aktus, reglamentuojančius konkrečias rinkoje parduodamų produktų kategorijas. Šie teisės aktai yra daugiau nei bendri saugos reikalavimai, kuriuos visi produktai turi tenkinti.

Laikydamiesi šių aktų, gamintojai privalo pateikti išsamią deklaraciją, kad jų produktai yra saugūs. Deklaracija apima ir produkto žymėjimą CE ženklu. Importuotojai turi patvirtinti, kad gamintojas atliko visus veiksmus, būtinus deklaracijos įvykdymui, o platintojai privalo su produktu elgtis atsargiai ir gebėti atpažinti ir pašalinti nesaugius produktus.

Kaip veikia sistema?

Kaip minėta anksčiau, gamintojai privalo užtikrinti, kad jų produktai atitiktų susijusius saugos reikalavimus. Tai atliekama, pavyzdžiui, įvertinant galimus pavojus ir bandant produkto mėginius. Po šios procedūros gamintojai turi ant produkto pritvirtinti CE ženklą.

Kai kurių produktų, keliančių didesnę riziką, pavyzdžiui, dujinių katilų ar grandininių pjūklų, saugos patikros vienas gamintojas atlikti negali. Tokiais atvejais saugos patikros procedūroje turi dalyvauti nacionalinių įstaigų paskirta nepriklausoma organizacija. Ir tik po to gamintojas ant produkto gali pritvirtinti CE ženklą.

Siųsti draugams: FacebookGoogle+LinkedInSiųsti šio tinklalapio nuorodą