Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Citi rīki

Papildus informācija

Kāda ir valsts iestāžu loma?

Par to, lai preces, kuras nonāk tirdzniecībā, būtu drošas un atbilstu prasībām, pilnībā atbild ražotāji, importētāji un izplatītāji. Diemžēl daži cilvēki ievēro noteikumus tikai tad, ja pastāv reāla iespēja, ka likumpārkāpēji tiks atklāti.

Tādēļ Eiropas valstis ir izveidojušas tirgus uzraudzības iestādes. To loma ir cik vien iespējams nodrošināt tirgus uzraudzību un pasargāt patērētājus no nedrošām precēm. Šīs iestādes to dara, veicot ražotāju, importētāju un izplatītāju pārbaudes, pārbaudot un testējot preces, un veicot atbilstošos pasākumus gadījumos, kad noteikumi ir pārkāpti. Šie pasākumi ietver patērētāju iegādāto nedrošo preču atsaukšanu, šo preču izņemšanu no tirdzniecības, bīstamo preču iznīcināšanu un naudas sodu vai citu sankciju piemērošanu.

Turklāt, kad valsts iestādes veic pasākumus, kas vērsti pret bīstamām precēm, tās cita citu par to informē. Tās apmainās ar informāciju, izmantojot ātrās reaģēšanas sistēmu RAPEX. Tas ļauj citām Eiropas valstīm veikt līdzīgus pasākumus.

Visbeidzot, valsts iestādēm ir jāseko patērētāju sūdzību izskatīšanai par problēmām ar preču drošumu.

Ko jūs varat darīt kā patērētājs?

Kaut arī lielākā daļa Eiropas ražotāju, importētāju un izplatītāju noteikumus ievēro, zināma loma ir arī patērētājiem.

Vienmēr iegādājieties preces veikalos un tiešsaistes tirdzniecības vietās ar labu reputāciju. Šīs tirdzniecības vietas rūpējas par precēm, ko tās tirgo un parasti pieņem šīs preces atpakaļ.  Negodīgi tirgotāji tomēr mēdz ignorēt veselības un drošības noteikumus un var arī pārdot viltotas preces. Ja piedāvājums šķiet pārāk labs, lai tas būtu patiess, ir pilnīgi iespējams, ka tā arī ir.

Izlasiet visus brīdinājumus un norādījumus. Esiet informēti par vecuma un drošības ieteikumiem, īpaši attiecībā uz rotaļlietām (un citām bērnu precēm) – izturieties pret tiem nopietni.

Par problēmām ar drošību vienmēr ziņojiet preču ražotājiem vai tirgotājiem, no kuriem jūs tās esat pirkuši. Turklāt sazinieties ar atbilstošo valsts iestādi, jo tas nodrošina, ka tiks veikti turpmāki pasākumi preču drošībai.

Kur vērsties pēc papildu informācijas?

Lai uzzinātu vairāk par tiesību aktiem un tirgus uzraudzību, lūdzam apmeklēt:

Attiecībā uz patērētāju viedokli par CE zīmi, lūdzam sazināties ar:

ANEC, Eiropas patērētāju balss standartizācijā
Avenue de Tervueren 32, Box 27
B-1040 Brussels, Belgium
E-pasts: anec@anec.eu
www.anec.eu

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam