Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Ar enerģijas ražošanu nesaistītas izejvielas

Ar enerģijas ražošanu nesaistītās izejvielas ir svarīgas ES ekonomikai, un īpaši liela nozīme tām ir modernas un videi draudzīgas tehnikas izstrādē, piemēram, elektromobiļu un fotoelektrisko ierīču ražošanā.

Pasaules izejvielu tirgu arvien vairāk izkropļo protekcionisms tirdzniecības politikā, tāpēc aizvien grūtāk ir nodrošināt šo izejvielu pieejamību ES uzņēmumiem un iedzīvotājiem ar taisnīgiem un vienādiem noteikumiem. Eiropas Savienībā ģeoloģiskā izpēte un izejvielu ieguve ir stingri reglamentēta. Turklāt šajā rūpniecības nozarē uzņēmumiem nākas pastiprināti konkurēt ar citiem zemes pielietojumiem. Pie tam, Eiropai ir jāpārvar ievērojami izaicinājumi, lai vecinātu izejvielu iegūšanu, otrreizēji pārstrādājot atkritumus.

2011. gada 2. februārī Eiropas Komisija pieņēma jaunas stratēģijas pdf български (bg) czech (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) Français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) lietuvių (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) dokumentu, kurā norādīts, kādi pasākumi veicami, lai nodrošinātu un uzlabotu Eiropas Savienības apgādi ar izejmateriāliem. Pamatojoties uz pirmo paziņojumu par izejvielu iniciatīvu, kas publicēts 2008. gada novembrī, jaunā stratēģija turpinās pastiprināti īstenot trīs pamata pasākumu jomas jeb pīlārus, ar kuru palīdzību uzlabot izejvielu pieejamību Eiropā. Šīs pasākumu jomas ir šādas:

1)      stabila izejvielu piegāde no starptautiskajiem tirgiem Deutsch (de) English (en) français (fr) ar taisnīgiem noteikumiem;

2)      ilgtspējīgas apgādes veicināšana Eiropas Savienībā Deutsch (de) English (en) français (fr) ;

3)      lietderīgāka resursu izmantošana un otrreizējās pārstrādes veicināšana Deutsch (de) English (en) français (fr) .

Jaunajā stratēģijā ir ņemti vērā arī tādi svarīgi jautājumi kā izejvielu cenu stabilitāte un cenu veidošanas pārredzamība.

Svarīgākie temati

  • European innovation partnership Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Defining 'critical' raw materials English (en)
  • Reference documents Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • International aspects Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Recycling and resource efficiency Deutsch (de)English (en)français (fr)

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu