Veebisait on arhiveeritud (02/02/2015)
02/02/2015

Navigatsioonitee

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Toorained, mida ei kasutata energia tootmiseks

Toorained, mida ei kasutata energia tootmiseks, on ELi majanduse oluline osa ning nad on eelkõige märkimisväärsed kaasaegse keskkonnasõbraliku tehnoloogia, nagu elektriautode ja fotogalvaanika, väljatöötamise puhul.

Ajal, mil ülemaailmseid tooraineturge moonutab järjest kaitsvam kaubanduspoliitika, on järjest keerulisem säilitada ELi tööstusele ja kodanikele õiglane ning moonutamata juurdepääs kõnealustele materjalidele. ELis tekitavad toorainete uuringutel ja eraldamisel tugevat konkurentsi erinevad maakasutusviisid ning ranged keskkonnanõuded. Samuti tuleb ületada olulisi raskusi, et täiustada Euroopas materjalide kättesaamist jäätmetest.

2. veebruaril 2011 võttis Euroopa Komisjon vastu uue strateegiadokumendi pdf български (bg) czech (cs) dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) Français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu (lv) lietuvių (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) , milles sätestatakse sihipärased meetmed ELi juurdepääsu kindlustamiseks ja täiustamiseks toorainetele. See uus strateegiadokument, mille aluseks on võetud 2008. aasta novembris avaldatud esimene teatis toormaterjale käsitleva algatuse kohta, jätkab kolmesambalise lähenemisviisi jõustamist, mis hõlmab Euroopa juurdepääsu parandamist toormaterjalidele. Need sambad on:

1.      Toorainete õiglane ja jätkusuutlik tarnimine maailmaturgudelt Deutsch (de) English (en) français (fr)

2.      Jätkusuutlike tarnete edendamine ELis Deutsch (de) English (en) français (fr)

3.      Ressursitõhususe ja ringlussevõttu edendamine Deutsch (de) English (en) français (fr) ning suurendamine

Kõnealune uus strateegia hõlmab ka olulisi kaalutlusi, mis on seotud tarbekaupade hindade stabiilsuse ja läbipaistvusega.

Põhiteemad

  • European innovation partnership Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Defining 'critical' raw materials English (en)
  • Reference documents Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • International aspects Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Recycling and resource efficiency Deutsch (de)English (en)français (fr)

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg