Tato stránka byla uložena do archívu dne 02/02/2015
02/02/2015

Cesta

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Lepší přístup k finančním prostředkům

Malé podniky mají často problémy s financováním svého růstu a inovací. Evropská komise spolupracuje s členskými státy EU při podpoře poskytování úvěrů a rizikového a rozvojového kapitálu středním a malým firmám.

Pokud má progresivní firma nastartovat svůj rozvoj nebo expandovat, potřebuje k tomu finance. Financování malých a středních podniků je však pro investory riskantní záležitostí. K vyřešení tohoto problému Evropa potřebuje více investorů a bank ochotných podstoupit zmíněná rizika. Evropští podnikatelé musí zase lépe pochopit obavy investorů a bank, aby byli schopni poskytnout dostatečné záruky solidnosti svých návrhů.

Co dělá EU?

  • Zlepšujeme finanční prostředí Deutsch (de) English (en) français (fr) pro malé evropské podniky, abychom podpořili inovace a růst. Využíváme k tomu svých vlastních politických strategií a také podporujeme členské státy EU, aby sdílely dobré politické přístupy a dokázaly vytěžit ze zkušeností jiných.
  • Komise také pomáhá malým podnikům překonávat slabiny finančního trhu, zejména spolupracuje s různými finančními institucemi na tom, aby byly malým podnikům poskytovány finanční prostředky. Deutsch (de) English (en) français (fr) Cílem je zvýšit šance malých firem při získávání finančních zdrojů od bank, poskytovatelů záruk a fondů rizikového a rozvojového kapitálu.

Akční plán ke zlepšení přístupu malých a středních podniků k financování

  • Akční plán български (bg)dansk (da)Deutsch (de)ελληνικά (el)English (en)español (es)eesti keel (et)suomi (fi)français (fr)magyar (hu)italiano (it)lietuvių kalba (lt)latviešu valoda (lv)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)svenska (sv)
  • Nová pravidla EU pro financování: podpořit rizikový kapitál pro malé a střední podniky a zjednodušit přístup k úvěruбългарски (bg)dansk (da)Deutsch (de)ελληνικά (el)English (en)español (es)eesti keel (et)suomi (fi)français (fr)magyar (hu)italiano (it)lietuvių kalba (lt)latviešu valoda (lv)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)svenska (sv)
  • Press memo: EU Action Plan: helping SMEs access more financial resources English (en)

Hlavní témata

  • CIP Financial Instruments Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Data on access to finance English (en)
  • Quick guide to funding Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Improving the financing environment in Europe Deutsch (de)English (en)français (fr)

Sdílet: FacebookGoogle+LinkedInPoslat tuto stránku přátelům

Zobrazit stránku s normální velikostí písmaZvětšit písmo o 200 %Vytisknout stránku