Šī vietne tika arhivēta (02/02/2015)
02/02/2015

Navigācijas ceļš

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Eiropas standarti

Standartizācija ir brīvprātīgs tehnisko specifikāciju izstrādes process, kura pamatā ir vienprātība visu ieinteresēto pušu starpā (rūpniecība, tostarp mazie un vidējie uzņēmumi (MVU), patērētāji, arodbiedrības, vides aizsardzības nevalstiskās organizācijas (NVO), valsts varas iestādes utt.). To veic neatkarīgas standartu organizācijas, kas darbojas valsts, Eiropas un starptautiskā mērogā.

Lai arī standartu izmantošana joprojām ir brīvprātīga, Eiropas Savienība kopš 20. gadsimta 80. gadu vidus aizvien vairāk ir izmantojusi standartus, atbalstot standartizācijas politikas virzienus un likumdošanu.

Standartizācija ir būtiski ietekmējusi iekšējā tirgus izveidi, it īpaši " Jaunās pieejas" likumdošanu, kas skar Eiropas standartu organizāciju Deutsch (de) English (en) français (fr) izstrādātos Eiropas standartus.

Turklāt Eiropas standartizācija atbalsta Eiropas politiskās nostādnes konkurētspējas, informātikas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT), jaunievedumu, savstarpējās izmantojamības, vides, transporta, enerģētikas, patērētāju aizsardzības u.c. jomās.

Standartizācija ir lielisks instruments, kurš veicina tirdzniecību un konkurenci starptautiskā mērogā un panāk, lai tirgus pieņemtu radītos jaunievedumus. Būtisks uzdevums Eiropas standartizācijas jomā ir stiprināt tās lomu mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) konkurētspējas nodrošināšanā.

Svarīgākie temati

  • References of harmonised standards and of other European standards
  • More and faster standards – new Regulation on European standardisation Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Standardisation requests: mandates database Deutsch (de)English (en)français (fr)

Kopīgot: FacebookGoogle+LinkedInPārsūtīt šo lapu draugam

Atjaunot rakstzīmju standartizmēruPalielināt rakstzīmju izmēru par 200 %Izdrukāt šo lapu