Veebisait on arhiveeritud (02/02/2015)
02/02/2015

Navigatsioonitee

This website is no longer being updated.

Please visit the new Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs website.

Euroopa standardid

Standardimine on tehniliste kirjelduste vabatahtlik väljatöötamine kõikide osapoolte konsensuse põhjal (tööstus, sealhulgas väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKEd), tarbijad, ametiühingud, keskkonnaalased valitsusvälised organisatsioonid (VVOd), ametiasutused jms). Seda teevad riigi, Euroopa ja rahvusvahelisel tasandil tegutsevad sõltumatud standardimisasutused.

Kuigi standardite kasutamine on vabatahtlik, on Euroopa Liidus alates 1980. aastate keskpaigast kasutatud standardeid liidu poliitikate ja õigusaktide toetuseks üha enam.

Standardimine on andnud siseturu loomise lõpuleviimisesse olulise panuse, kui võtta arvesse uue lähenemisviisi õigusakte, milles viidatakse Euroopa standardimisorganisatsioonide Deutsch (de) English (en) français (fr) poolt välja töötatud Euroopa standarditele.

Peale selle toetab Euroopa standardimistegevus Euroopa poliitikaid konkurentsivõime, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT), innovatsiooni, koostalitlusvõime, keskkonna, transpordi, energia, tarbijakaitse jms alal.

Standardimine on suurepärane vahend rahvusvahelise kaubanduse, konkurentsi ja turgudel uuenduste vastuvõtmise soodustamiseks. Euroopa standardimistegevuse põhiline lahendust vajav probleem on suurendada oma panust väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõime tugevdamisel.

Põhiteemad

  • References of harmonised standards and of other European standards
  • More and faster standards – new Regulation on European standardisation Deutsch (de)English (en)français (fr)
  • Standardisation requests: mandates database Deutsch (de)English (en)français (fr)

Jaga: FacebookGoogle+LinkedInsaada sõbrale

Tavaline kirjasuurusKirjasuurus 200 %prindi see lehekülg