Kaip šalinti taupiąsias lemputes

Taupias lemputes naudoti taip pat paprasta kaip ir kaitinamąsias elektros lemputes. Tačiau joms nustojus veikti reikia imtis tam tikrų specialių priemonių.

 

Kaip šalinti kompaktines dienos šviesos lemputes ir šviesos diodų lemputes?

Šiose lemputėse yra sudėtingos elektroninės įrangos, ir jų nereikėtų išmesti su įprastomis buitinėmis atliekomis. Tai nurodyta pavaizduojant simbolį su kryžmai perbraukta šiukšlių dėže. Šias lemputes reikia grąžinti į vieną iš jas parduodančių parduotuvių arba atiduoti į bet kurią kitą specialią elektroninės įrangos atliekų surinkimo sistemą (priklausomai nuo to, kurioje šalyje esate).

Pakuotės simbolis – ne su įprastomis atliekomis (elektros ir elektroninės įrangos atliekų simbolis)

 

Ką daryti sudužus kompaktinei dienos šviesos lemputei?

Skirtingai nuo LED lempučių ir daugumos kitų namų ūkiuose naudojamų lempučių technologijų, kompaktinėse dienos šviesos lemputėse yra gyvsidabrio. Gyvsidabris nesklinda, kai lemputės yra nepažeistos (nesudaužytos) ar yra naudojamos. Lemputei sudužus būtų paskleista ne daugiau kaip 5 miligramai gyvsidabrio (maždaug tiek, kokio dydžio yra tušo taškelis ant rašiklio galiuko). Palyginimui galima pasakyti, kad senesniuose termometruose yra apie 500 miligramų gyvsidabrio.

Vartotojams patariama pirmiausia išvėdinti kambarį ir tada surinkti lemputės šukes drėgnu skudurėliu. Venkite odos kontakto su šukėmis ir jų nesiurbkite dulkių siurbliu.

  • Jei norite užtikrinti, kad lemputei netyčia sudužus į aplinką nepatektų gyvsidabrio, galite pirkti kompaktines dienos šviesos lemputes su išoriniu nedūžtančiu apgaubu.
  • Vartotojams taip pat siūlomos alternatyvios lemputės, pvz., naudojant halogenų technologiją sukurtos pagerintos kaitinamosios lemputės arba LED lemputės, kuriose nėra gyvsidabrio.