Navigācijas ceļš

 

Kuru spuldzi izvēlēties?

Šeit atradīsit padomus par to, kā izvēlēties piemērota veida spuldzes jūsu gaismekļiem.

 
  • Ja jums jānomaina spuldze, kurai ir viena no divām šeit attēlotajām pamatnēm (vītņu vai tapveida), izmantojiet šo spuldžu atlasītāju, lai atrastu energoefektīvāko alternatīvu, un izdrukājiet rezultātu, lai varētu to izmantot kā atsauces materiālu veikalā. Šīs alternatīvas ir piemērotas arī senlaiku gaismekļiem.

Lustra ar sveces formas kompaktajām dienasgaismas spuldzēm

Vītņu cokols un tapveida cokols

 
  • Atbilstoši ES tiesību aktiem pakāpeniski no tirgus izņem arī neefektīvās tapveida kapsulas un lineārā tipa spuldzes. Tomēr spuldzes ar lielāku energoefektivitāti izskatās un darbojas tieši tāpat. Pasākuma rezultātu nepārprotamu skaidrojumu atradīsit jaunajās norādēs par ražojumu uz spuldžu iepakojuma un jūsu elektrības rēķinā. Tomēr, ja izmantojat halogēnspuldzes, iesakām apsvērt iespēju nomainīt mājas gaismekļus un pāriet uz vēl energoefektīvākām spuldzēm, piemēram, kompaktajām dienasgaismas spuldzēm.

Halogēnu kapsula (ar tapveida pamatni) Lineārā tipa halogēnu spuldze un lineārā tipa dienasgaismas spuldze

 

Reflektorspuldze

  • Reflektorspuldzes izstaro gaismu noteiktā virzienā. Uz šīm spuldzēm ES tiesību akti vēl neattiecas. Jaunās energoefektivitātes prasības ir paredzēts pieņemt 2010. gada beigās vai 2011. gadā. Līdz tam laikam patērētāji šos ražojumus varēs iegādāties tāpat kā līdz šim.
 

Cepeškrāsns vai ledusskapja apgaismojuma spuldze

  • Īpašiem lietojumiem paredzēto spuldžu vidū ir infrasarkano staru spuldzes, mājdzīvnieku aprūpei paredzētas spuldzes vai spuldzes, kas izmantojamas mājsaimniecības iekārtās, piemēram, cepeškrāsnīs vai ledusskapjos. Šīs spuldzes arī turpmāk būs pieejamas veikalos. Iegādājoties šādas spuldzes, iepazīstieties ar to īpašā lietojuma raksturlielumu norādēm uz iepakojuma.
 

Balta 5 W kvēlspuldze Ziemassvētku eglītei un krāsaina kvēlspuldze

  • Atsevišķas spuldzes nav piemērotas mājsaimniecības telpu apgaismošanai, piemēram, krāsainās spuldzes, ultravioleto staru spuldzes vai arī ļoti stipras vai ļoti vājas spuldzes. Uz šīm spuldzēm pasākums neattiecas, un tās arī turpmāk būs pieejamas veikalos.