Kaip pasirinkti tinkamą lemputę

Čia rasite patarimų, kaip pasirinkti tinkamą lemputę apšvietimo prietaisams.

 
  • Jeigu jums reikia pakeisti elektros lemputę su Edisono arba Bayonet cokoliu (kaip parodyta čia) nauja lempute, kuri kuo efektyviau naudotų energiją, pasinaudokite šiuo lempučių selektoriumi ir atsispausdinkite paieškos duomenis, kad galėtumėte juos pasižiūrėti parduotuvėje. Šios alternatyvios lemputės taip pat tinka antikvariniams šviestuvams.

Šviestuvas su žvakės formos kompaktinėmis dienos šviesos lemputėmis

Edisono cokolis ir Bayonet cokolis

 
  • Dėl ES teisės aktų taip pat atsisakoma neefektyvių kapsulių su išvadais ir linijinių lempučių. Tačiau efektyvesnės lemputės ir atrodo, ir savo funkcijas atlieka visiškai taip pat. Naujųjų reikalavimų poveikį pamatysite perskaitę naują informaciją apie lemputes ant pakuotės bei gavę sąskaitas už elektrą. Vis dėlto, jeigu jūs naudojate halogenines lemputes, galbūt jums vertėtų pakeisti šviestuvų lemputes savo namuose ir pereiti prie dar mažiau energijos naudojančių lempučių, pvz., kompaktinių dienos šviesos lempučių.

Halogeninė kapsulė (cokolis su išvadais) Linijinė halogeninė lemputė ir linijinė dienos šviesos lemputė

 

Atšvaitinė lemputė

  • Atšvaitinės lemputės skleidžia šviesą tik viena kryptimi. Šių lempučių atžvilgiu ES teisės aktai kol kas nieko nenumato. Nauji energijos vartojimo efektyvumo reikalavimai joms turėtų būti nustatyti 2010 m. pabaigoje arba 2011 m. Iki tol vartotojai gali pirkti tas pačias lemputes kaip ir anksčiau.
 

Orkaitės ar šaldytuvo lemputė

  • Specialios paskirties lemputės – tai infraraudonosios lemputės, naminių gyvūnėlių priežiūros lemputės ar lemputės, naudojamos tokiuose buitiniuose prietaisuose kaip orkaitės ir šaldytuvai. Šias lemputes ir toliau bus galima įsigyti parduotuvėse. Pirkdami tokias lemputes, ant pakuotės ieškokite informacijos apie jų specialią paskirtį.
 

Balta 5W kaitinamoji lemputė kalėdinei eglutei ir spalvota kaitinamoji lemputė

  • Kai kurios lemputės yra netinkamos kambariams apšviesti, pvz., spalvotos lemputės, ultravioletinės lemputės ir labai stiprios ar labai silpnos lemputės. Šioms lemputėms naujieji reikalavimai netaikomi, ir jas toliau bus galima įsigyti parduotuvėse.