Navigācijas ceļš

News feeds

Gas_electricity

Patērētāju tiesības

Elektroenerģijas un gāzes iegāde jūsu vajadzībām mājās vai uzņēmumā.

Kādas ir jūsu tiesības?

Pateicoties Eiropas Savienībai, jūs kā patērētājs tagad esat labāk aizsargāts un varat izvēlēties sev izdevīgāko elektroenerģijas un gāzes piegādes līgumu.

Nē, vara pieder jums! 

Lai uzzinātu vairāk par savām tiesībām, sekojiet saitēm uz jūsu valsts vietnēm.

Izvēlieties valsti pdf - 225 KB [225 KB] Izvēlieties valsti

Vienotais kontaktpunkts

Katrā ES valstī ir kontaktpunkts, kur jums palīdzēs atrast informāciju par jūsu tiesībām un iespējām risināt konfliktsituācijas.

Caurskatāmas un salīdzināmas cenas

Uzņēmumiem, kuri pārdod elektrību un/vai gāzi, šodien ir pienākums sniegt caurskatāmu informāciju par savām cenām, piedāvājumiem, tarifiem un rēķiniem. Līdz ar to, izmantojot cenu salīdzināšanas rīkus, cenas varat salīdzināt internetā.

Raitas un vienkāršas procedūras

Uzņēmumiem ir jāgādā, lai jūs, ja vēlaties, bez liekas kavēšanās un vienkārši varētu nomainīt uzņēmumu (piegādātāju).

Jums ir tiesības sagaidīt no jūsu elektroenerģijas piegādātāja pienācīgu apkalpošanu un sūdzību izskatīšanu. Piemēram, lai ātri un lēti ārpus tiesas izšķirtu strīdu, varat izmantot alternatīvu strīdus izšķiršanu.

Aizsardzība katram

Visām ES valstīm jāgarantē augsta standarta patērētāju aizsardzība, kurai jo īpaši jābūt vērstai uz tiem, kam tā ir visvairāk vajadzīga. Tām ir jāveic pasākumi, lai novērstu enerģētisko nabadzību tur, kur tā ir zināma. Šādi pasākumi, piemēram, var būt gan pabalsti sociālās drošības sistēmu ietvaros, lai nodrošinātu elektroenerģijas apgādi, gan atbalsts energoefektivitātes palielināšanai.