Naršymo kelias

News feeds

Gas_electricity

Vartotojų teisės

Elektra ir dujos jūsų namams arba įmonei

Jūsų teisės

Europos Sąjunga pasiekė, kad vartotojai būtų geriau apsaugoti ir galėtų pasirinkti jiems tinkamiausius dujų ir elektros tiekėjus.

Ką gi, dabar energija – jūsų rankose! 

Daugiau informacijos apie savo teises sužinosite spustelėję prie šalies pavadinimo pateiktas nuorodas.

Pasirinkite šalį pdf - 225 KB [225 KB] Pasirinkite šalį

Vienas informacijos centras

Kiekvienoje ES šalyje yra bendras informacijos centras, kuris padės jums sužinoti, kokių turite teisių ir kokiais būdais galite spręsti ginčus.

Skaidrios ir palyginamos kainos

Elektrą ir (arba) dujas parduodančios įmonės privalo teikti skaidrią informaciją apie savo kainas ir tarifus, rengti aiškias sąskaitas. Kainas galite palyginti naudodamiesi internetine kainų lyginimo priemone.

Greitos ir paprastos procedūros

Jei nutarėte pakeisti įmonę tiekėją, įmonės privalo tai padaryti greitai (per mažiau nei tris savaites), o jums ši procedūra neturi būti sudėtinga.

Be to, turite teisę reikalauti, kad jūsų energijos paslaugų teikėjas teiktų jums kokybiškas paslaugas ir deramai nagrinėtų skundus. Jei reikia, galite naudoti alternatyvaus ginčų sprendimo mechanizmą – būdą greitai ir veiksmingai spręsti ginčus nesikreipiant į teismą.

Apsauga užtikrinama kiekvienam

Visos ES šalys privalo užtikrinti, kad vartotojų, ypač pažeidžiamiausių, apsaugos standartai būtų aukšti. Pavyzdžiui, jos turi spręsti energijos nepritekliaus problemas, jei nustatoma, kad jų yra. Šios problemos gali būti sprendžiamos, pavyzdžiui, skiriant socialinės apsaugos sistemų išmokas elektros tiekimui užtikrinti arba remiant energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemones.