Homme, 17. aprillil toimub Tallinnas hotellis Olümpia rahvusvaheline mitmekeelsusteemaline konverents Creativity in Language Teaching – Language Teaching for Creativity. Esindatud on 25 riiki. Konverentsi raames on avatud näitus, kus kõikidele huvilistele tutvustatakse rohkem kui viitkümmet Euroopa tunnuskirjaga autasustatud projekti. Ettevõtmise korraldavad Euroopa Komisjon, Haridus- ja Teadusministeerium ning SA Archimedes.
Euroopa keeleõppe tunnuskiri on Euroopa Komisjoni (EK) algatus, millega rõhutatakse keeleõppe tähtsust nii üksikisikule kui ka ühiskonnale ning väärtustatakse mitmekeelsust. Koostöös EL-i liikmesriikide haridusministeeriumidega tunnustab EK igal aastal uuenduslikke keeleõppealaseid projekte ning selle valdkonna ärksaid ja nutikaid tegijad.
Heaks tavaks on muutumas tunnustatud projektide (keeleõppematerjalide) tutvustamine avalikkusele. Eestist on seekordsel näitusel kaks tööd: Artjom Davidjantsi Estonian language and mind („Eesti keel ja meel“) ning Saksa Kultuuriinstituudi „Saksa keel lasteaias“.
Kõik keelehuvilised on oodatud 17. aprillil kell 14–17.30 näitusele projekte vaatama ning nende autoritega tutvuma. Sissepääs on tasuta!
SA Archimedes hariduskoostöö keskuse kodulehel www.archimedes.ee/hkk (vasakul menüüribas (Keeleõpe > Euroopa tunnuskiri) saab tutvuda alates 2002. aastast toiminud Euroopa keeleõppe tunnuskirja programmiga ning premeeritud Eesti projektidega.
Lisateave:
Tõnu Tender, HTM-i keeleosakonna nõunik: 515 4365, tonu.tender@hm.ee
Made Kirtsi, SA Archimedes hariduskoostöö keskuse üldhariduse büroo juhataja: 696 2412, made@archimedes.ee