Navigatsioonitee

Euroopa majandus lahtiseletatuna

Majandus- ja rahaliit

Majandus- ja rahaliit

Majandus- ja rahaliit on ajalooline projekt, mille eesmärk on luua ühendatud majandus, mis on suurem kui selle riiklike osade summa. Euro valimisega oma ühiseks vääringuks loovad Euroopa riigid uusi majandusvõimalusi, mis põhinevad ühistel eeskirjadel. Lugege majandus- ja rahaliidust lähemalt.

Euroopa riikide majandus

Euroopa riikide majandus

Euroopa Komisjon jälgib tähelepanelikult majanduslikku olukorda kogu Euroopas. See aitab valitsustel oma tegevust koordineerida ja teha koostööd üldise hüvangu nimel. Samuti annab see põhjaliku ja sõltumatu hinnangu liikmesriikide poliitikale. Lugege täpsemalt, kuidas see toimib.

Majandus- ja rahaliit

Finants- ja majanduskriis

Rängimast kriisist, mis on maailmamajanduses pärast 1930. aastate suurt majanduslangust aset leidnud, väljub Euroopa uute ühiste institutsioonide ning senisest suurema kohustusega jagada vastutust ja väljendada solidaarsust. Lugege täpsemalt, mis kriisi põhjustas ja kuidas Euroopa sellele reageeris.

Aktuaalsed majandusteemad

Aktuaalne

Maailmamajandus areneb ja meie ühiskond vananeb. Peame tulevikuga kohanema, et luua elujõuline ja jätkusuutlik majandus, mis tagab head töökohad ja elatustaseme pideva tõusu.  ELil on strateegia. Lugege sellest lähemalt.

Lisatööriistad

  • Trükiversioon 
  • Tekst väiksem 
  • Tekst suurem