Navigācijas ceļš

Investīciju finansēšana

Investīciju finansēšana

Eiropas Komisija nākusi klajā ar investīciju plānu Eiropai, kurā ir paredzēts nākamo triju gadu laikā (2015.–2017.g.) ieguldījumiem mobilizēt 315 miljardus eiro un dot spēcīgu un mērķtiecīgu impulsu tām ekonomikas nozarēm, kuras rada darbvietas un stimulē izaugsmi.

Šī investīciju plāna centrā ir jauns Eiropas stratēģisko investīciju fonds, kura pamatā ir plaša stratēģija, ar kuru iecerēts sasniegt trīs mērķus: mobilizēt finansējumu investīcijām, garantēt, ka šīs investīcijas sekmē reālo ekonomiku, un uzlabot investīciju vidi.

Noklikšķiniet uz kartes, lai uzzinātu, ko šis investīciju plāns nozīmē jūsu valstij.

Eiropas Savienība palīdz finansēt investīcijas visā Eiropā, izmantojot mērķtiecīgu politiku un specifiskus finanšu resursus. ES budžets pirmkārt ir Eiropas izaugsmes fonds, kura vērtība sasniedz vienu triljonu eiro un kas var palīdzēt Eiropas valstīm turpināt svarīgākās investīcijas arī tad, kad valsts iestādes meklē iespējas taupīt. ES attīstības fondi būtiski ietekmē atsevišķu valstu ekonomiku.

Kopš krīzes sākuma ES ir veikusi vairākus pasākumus, lai palielinātu savu investīcijas fondu ietekmi un pieejamību, jo īpaši valstīs, kuras krīze ir skārusi vissmagāk. Turklāt dalībvalstis ir palielinājušas Eiropas Investīciju bankas aizdošanas spējas par 60 miljardiem eiro gadā.

Eiropas Investīciju banka un Eiropas Komisija arī sadarbojas, lai tiktu īstenota iniciatīva “Projektu obligācijas”, kuras mērķis ir pamudināt investorus finansēt ilgtermiņa infrastruktūras projektus.

Koordinācija ar EIB grupu un ERAB

Citi rīki

  • Izdrukas versija 
  • Samazināt tekstu 
  • Palielināt tekstu