This site has been archived on 27/01/17
27/01/17

Navigačný riadok

Oslávte s Eurocompetition desať rokov eura!

Eurocompetition (www.eurocompetition.net) je internetová súťaž v tvorbe plagátu určená pre žiakov vo veku od 10 do 14 rokov, žijúcich v eurozóne a na Slovensku. Táto súťaž, ktorou slávime desiate výročie založenia Hospodárskej a menovej únie EÚ (HMÚ) a zavedenia eura, sa práve začína!


Tento projekt riadi Európska sieť škôl v mene Generálneho riaditeľstva pre hospodárske a finančné záležitosti Európskej komisie.

Pozývame mladých ľudia z eurozóny a Slovenska, aby sa pridali k oslavám desaťročnice eura. Stačí vytvoriť návrh plagátu na tému „Desať rokov HMÚ a eura” a zaslať ho do online galérie na webovej stránke www.eurocompetition.net.

Plagáty by mali vyjadrovať, čo si ich autori myslia o tom, čo euro urobilo pre európskych občanov, aké sú výhody menovej únie a ako si predstavujú budúcnosť jednotnej meny.

Táto súťaž prebieha od 15. septembra do 31. decembra 2008. Odborná porota určí 16 víťazov zastupujúcich každú krajinu, ktorým bude udelená cena – digitálny fotoaparát a Európska komisia zabezpečí, aby ich plagáty boli vytlačené a vystavené počas výstavy v Bruseli. Z týchto všetkých 16 víťazov bude vybraný jeden celkový víťaz. Bude mu udelená špeciálna cena, zatiaľ však o nej viac neprezradíme.

Návštevníci webovej stránky Eurocompetition môžu obdržať aj plagát Euro Kids´ Corner, je to propagačný plagát preložený do 12 jazykov krajín eurozóny vrátane Slovenska.

Ďalšie nástroje

  • Verzia na tlač 
  • Zmenšiť písmo 
  • Zväčšiť písmo